Rozstawienie głośników 5.1

Siema, mam problem z głośnikami 5.1 wiem że już taki temat był ale niestety nie mogłem znaleźć sytuacji takiej jaka jest u mnie w pokoju. Chciałbym zadać tylko jedno konkretne pytanie. Otóż komputer ustawiony mam w rogu pokoju i nie wiem gdzie ustawić tylne głośniki. Czy oba na wiszącej szafce bezpośrednio za mną wtedy były by mniej więcej w linii z głośnikami przednimi czy jeden na wiszącym regale za mną a drugi na wiszącej szafce nad łóżkiem. Chciałbym aby dźwięk rozchodził się po całym pokoju jednak gdybym położył lewy tylni głośniczek nad łóżkiem byłby sporo dalej ode mnie gdy siedzę przy komputerze i nie wiem czy w takiej sytuacji nie ucierpi jakość dźwięku. Moje głośniki to logitech z506 jeśli to istotne dorzucam także wizualizacje mojego pokoju. Proszę o pomoc i z góry dzięki :slight_smile:

7402e2490b006.jpg

Po prostu spróbuj ustawienia jednego i drugiego. Nie jest to ideał jeśli chodzi o możliwości ustawiania czegokolwiek.

Przednie przy komputerze a tylne szeroko - dziwne ustawienie, ale jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz.