Rozsypane piksele oraz blady ekran

Witam. Niedawno odebrałem laptop z serwisu, w którym została wymieniona matryca. Gdy chciałem zdać w sklepie , w którym kupiłem , powiedzieli mi , że sama przesyłka do firmy Acer kosztuje (uwaga!) 125€! Plus naprawa ~300 €. Zdecydowałem się na serwie , który naprawił mi za 130€. Wszystko niby cacy, ale jest jeden mały problem. Na środku ekranu są rozsypane czarne piksele. Obszar, na którym są rozsypane to ~ 5x5 px. Gdy smarowałem te miejsce palcem , niektóre piksele znikały, ale pojawiały się nowe… To nie jest raczej bad pixel. Dlaczego? Otóż matryca ma trochę luzu. Może się swobodnie poruszać ~ 3mm w górę i w dół. Gdy ją przesuwam , ta czarna “plamka” zostaje w miejscu (Np. Robię kreskę po tą gromadą. Po przesunięciu do góry ,czarna “plamka” jest na kresce. Nie wiem jakim sposobem… Powłoka matrycy to Crystal Brite z podświetleniem LED. I tu własnie pytanie: Czy to może być jakiś brud lub coś innego?

Drugą sprawą jest “blady” obraz. Ogólnie nie posiada żywych kolorów. Aby trochę urealnić , musiałem ustawić gamme na najniższy poziom. Ale to nie koniec problemu…Po ustawieniu gammy na najmniejszy poziom, obrazki i filmy wyglądają tragicznie. A co z pulpitem? Wszystkie kolory wyglądają normalnie. Wiecie jak temu zaradzić?

Jutro postaram się zamieścić zdjęcia.

Pozdrawiam.

jak rusza się ? matryca nie może się ruszać , ja bym poprostu ją wyjął i sprawdził co tam siedzi , może coś odciska się na matrycy , matryca nie może się ruszać jest niedokręcona albo nie przykręcona wogóle , a co do kolorów to nie mam pojęcia , kąty widzenia ? matryce są teraz ekranowane ale nigdy nic nie wiadomo , chyba że nie możesz wyjąć matrycy (tak jak w apple , matryca za szkłem) co to za acer ?

Udaj sie do tego serwisu gdzie robili tą usługę i ją zareklamuj, masz takie prawo. Nic samemu narazie nie kombinuj bo będą się bulwersowali.

Ni sprawdziłeś laptopa przy odbiorze czy jest ok?

Problem w tym , że nie mieszkam w Polsce. Wysłałem laptopa do wujka. Ten zdał do serwisu gdzie mi naprawili. Odesłał mi właśnie takiego…Co do bladego ekranu , to po problemie. Nie wiem jak to się stało, ale po ustawieniu podstawowych ustawień, ekran nie zbladł.

Co do ruszającej się matrycy - Okazało się , że to powłoka się rusza.