Rozszerzanie wifi

Witam, mam problem z konfiguracją routera tplink td-w8970 jako urządzenie rozszerzające zasięg wifi. Problem polega na tym że nie wiem jak je prawidłowo skonfigurować może ktoś miał ten lub podobny i pomoże?
Pierwszy router to ZTE f660 podłączony do światłowodu chce rozszerzyć zasięg korzystając z tplink (niestety nie mogę podłączyć kabla).
Z góry dziękuję za pomoc

Pewnie trzeba go ustawić w tryb pracy bridge, repeater.

Niestety nie wiem jak, w menu trybów pracy jest:
modem 3g/4g
Wireless router
DSL model router
Chodzi o to że nie wiem co dalej i w sumie czy wgl to on obsługuje.

Wg. instrukcji router ten może pracować jako router ADSL (np. do usługi neostrada) lub punkt dostępowy podłączony kablem.

Instrukcja nie wspomina o pracy w trybie repeater lub mesh.

W TP-Linkach masz WDS w zakładce ustawień WiFI. Tylko funkcja może nie działać prawidłowo z routerami innej firmy.
Ustawiasz kanał WiFi “na sztywno” w obu routerach na taki sam. Jak w pierwszym routerze masz adres prywatny np. 192.168.1.1 to w drugim ustaw 192.168.1.2
W TP-Linku zaznacz WDS i wybierz sieć WiFi z przeskanowanych BSID od pierwszego routera. Musisz wpisać ta też hasło do sieci WiFi pierwszego routera. Jeżeli wszystko będzie ok to uzyskasz most pomiędzy nimi. Nie zapomnij też o wyłączeniu DHCP na TP-Linku. Obie sieci WiFi nie mogą mieć takiego samego SSID.