Rozszerzenia plików,zmiana nazwy,właściwości

Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tą zmianą rozszerzenia pliku.

Chciałem utworzyć stronę,ale napotkałem problemy:

http://www.webtips.pl/post32782.html

Proszę o nie przenoszenie tematu do działu /webmastering/.Chcę tylko zająć się wąskim aspektem rozszerzeń,zmian nazw plików,zaś tworzenie strony pozostawmy.

Tak więc o co chodzi w tym zdaniu :

Tworzysz plik tekstowy , wklejasz w niego treść swojej strony i zmieniasz CAŁĄ nazwę (razem z rozszerzeniem ‘.txt’) na index.html

Gdzie jest podana nazwa rozszerzenia danego pliku?

We właściwościach jest tylko podane ,jaki to jest plik i za pomocą jakiego programu można otworzyć dany plik.Można także zmienić nazwę.

Jak się zmienia rozszerzenie?

Proszę nie pisać jak tworzyć stronę www.

Otwórz jakiś folder w eksploratorze np. „Moje dokumenty” > Narzędzia > Opcje folderów > Zakładka „Widok” > Odznacz „Ukryj rozszerzenia znanych typów plików”. Następnie kliknij na plik, wciśnij klawisz F2 i wpisz „index.html”.

Wszedłem;

start->moja muzyka->narzędzia-.opcje folderów->zakładka /widok/ustawienia zaawansowane

Miałem zaptaszkowane(zaznaczone)/ukryj rozszerzenia znanych plików/.Odznaczyłem tą opcję(usunąłem zaznaczenie).

ahxs27gje3ynh2axj3ry_thumb.jpg

I teraz ciekawe rzeczy można robić z plikami.

Np. zwykły notatnik

7vocv75sh9n9xok8c01k_thumb.jpg

W “nazwie” ma podane rozszerzenie /txt/.Jeśli zmienimy nazwę i nie będzie w niej podane rozszerzenie ten nasz notatnik zamienia się w bliżej nieokreślony plik,którego nie sposób “otworzyć”

7fw2t9bnq4b3mg981hbr_thumb.jpg

Teraz temu samemu plikowi zmienimy nazwę ,a w zasadzie dodamy rozszerzenie np./index.html/

axr5h8fx4kruq8k9ex8r_thumb.jpg

zamienia się w ikonę eksploratora,czyli otworzy się jako okno przeglądarki.

Nie znałem tych trików wcześniej.