Rozszerzenia w Inkscape - jak włączyć?

Tak jak temat mówi, zobaczyłem nową wersję i miała extensions, ale odinstalowałem, i zainstalowałem starsze, i brak. Po czym ponownie zainstalowałem najnowszą wersję, i brak extensions. Jak można to włączyć?

Może jakieś muszą być pobrane?

Sprawdź mniej-więcej tak czy się da włączyć bez posiadania jakichkolwiek:

Edit (Edycja?) → Preferences (Preferencje?) → System: User extensions (System: rozszerzenia użytkownika?)

Sprawdzałem, i nic. Ale to dziwne, że mając najpierw nową wersję, gdzie są filtry i Extensions, to w starszych wersjach nie ma. I po ponownej instalacji nowej wersji już nie mam. A rejestr i folder inkscape usuwałem. Dodatkowo, wyczytałem, że rozszerzenia wymagają pythona 3. Sprawdzę to, ale wątpię, aby to była przyczyna.

Inskape ma swój Python i raczej nie przeszkadza mu stary 2 lub nieaktualny globalny 3.

Podobnie jest z gimpem i libreoffice.

To nie działa. A pola z rozszerzeniem użytkownika jest szare i klikając na przycisk otwórz, nie ma reakcji.
A wersje mam 1.1

Dodam post pod postem, gdyż nie ma już możliwości edycji.
Okazało się, że wersja Inkscape 1.1.2 ma rozszerzenia pod nazwą Efekty, co jest dziwnym tłumaczeniem, ale mając taką samą wersję na Win 7 pro (teraz jest najnowsza), to w preferencjach system, mogłem otwierać ścieżki do plików w oddzielnym oknie. Natomiast na Win 10, nie otwiera ścieżek w oknach, a mam, jak wyżej napisałem 1.1.2 a nie najnowszą wersję. Reasumując, miałem rozszerzenia, ale jako Efekty.