Rozszerzenie doc.doc

Witam

Mam problem z przesyłanymi pocztą plikami z rozszerzeniem doc. Mianowicie po utworzeniu pliku wordowego z rozszerzeniem oczywiście doc i wcale nie dopisując z palca drugiego doc czyli jak bozia przykazała. Potem wysyłając ten plik pocztą onetową przez Mozilla Firefox, dostaję sygnały, że odbiorca nie może go odczytać. Więc wchodzę w wysłane pliki i sobie otwieram ten plik i tam widzę, że jest nazwa pliku np: nazwapliku.doc.doc

Z czego to się bierze i jak to naprawić?

Pozdrawiam i dziękuje za sugestie

Amcia23

moze nie na taka pomoc liczylas ale moze sprobojesz wysylac w .rar? (winRAR)

W sumie rada dobra, ale zależy jednak aby pliki dobrze się wysyłały i nie sprawiały problemów odbiorcom.

Pozdrawiam

Hej,

A może po prostu w systemie masz włączoną funkcję ukrywania rozszerzeń znanych plików, więc tworząc dokument nazwa.doc tworzysz po prostu dokument o - że tak powiem - dwóch rozszerzeniach, z czego Ty widzisz w systemie tylko jedno. Tak naprawdę nie jest to drugie rozszerzenie, gdyż jako takie uznawane są znaki po ostatniej z kropek w nazwie pliku. Najlepiej utwórz dokument i nadaj mu dowolną nazwę bez zakończenia “.doc”. Sprawdź, czy Ci się będzie otwierał poprawnie.

Jest to możliwe, gdy na poczcie założone są filtry chroniące przed plikami z pseudorozszerzeniami - w takich najczęściej kryją się niemiłe niespodzianki. :expressionless:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właśnie nie dopisuję tego .doc z ręki (pisałam powyżej) poprostu ja widzę plik poprawnie na swoim komputerze, sprawdzałam to z zarówno włączoną opcją ukrywania rozszerzeń znanych plików jak i bez.

Hej,

A czy przy innych plikach pojawiały się rozszerzenia?? Tak dla pewności pytam, bo niekiedy niepożądane oprogramowanie blokuje możliwość zobaczenia rozszerzeń plików.

Czy ta sytuacja pojawiała się kilkukrotnie, czy to tylko jednorazowy incydent??

Czy możesz teraz spróbować dodać załącznik do mail’a i zapisać go jako kopię roboczą?? Czy nazwa pliku ulegnie zmianie czy nie??

Pozdrawiam,

Dimatheus