Rozszerzenie .ink

Witam…

Prosze i pomoc, bo nie znam przyczyny problemu…

A więc…

Użytkowałem normalnie komputer, czasem coś instalując i ostatnio instalowałem kodeki i po restarcie komputera wszystkie ikony zrobiły się nieznane… to znaczy jak chciałem otworzyć jakiś program to system pytał sie, jakiego ma użyć programu…

Niesądze by to było przez te instalowanie tych kodeków, bo wcześniej tez instalowałem i restertowałem kompa i było wszystko w porządku… Dziwiło mnie to, bo na pulpicie sa to skróty do programów… do każdej nazwy dodało się rozszerzenie .ink (np… Nero.ink) Każda aplikacja, była nieznana dla komputera (np. Nero.exe.ink), wszystkie foldery i programy w Menu Start…

Nie było możliwości przywrócenia systemu do wcześniejszego stanu…

Jedyne ikony aktywne to były Mój komputer i Kosz…

Zainstalowaną aplikacje np… Winamp, można było uruchomiś klikając na plik muzyczny, który nie zmienił formatu… ale włączyć Winampa z pulpitu, już niestety nie było możliwe…

Teraz jestem już po formacie. lecz chciałbym uniknąć takiego czegoś w przyszłości, więc jak ktoś ma jakąś wiedze na ten temat, to z góry dzięki…

Pozdrawiam…

Najprawdopodobniej to “coś” co instalowałeś lub odinstalowałeś zepsuło skojarzenia dotyczące plików exe i/lub lnk. Najskuteczniejszym lekarstwem na brak skojarzenia .exe jest zaimportowanie do Rejestru tego pliku, natomiast sktórów (plików .lnk) - tego.

Zaimportuj do rejestru http://fuhperfekt.republika.pl/exefix.reg

Za informacje, dziękuje…

W rejestrze miałem usuniętą wartość “IsShortcut” w katalogu “Inkfile” ale wartość tą usunołem zaraz po zainstalowaniu świeżej kopii Windows i przez dwa miesiące było ok’i…

Być może przy instalacji tych kodeków cosik się ***********

By plik można było dodać do rejestru, to musze skopiować całą zawartość tekstu, utwożyć nowy dokument tekstowy, wkleić, zapisać zmiany i zmienić rozszerzenie z .txt, na .reg…

Czy dobrze rozumiem…??

Dziękuje za info…

==========================

Panuj nad słownictwem :evil:

Monczkin

Są to gotowe pliki rejestru dlatego nie musisz się bawić w wklejanie i zapisywanie jako .reg w notatnniku.

Na link, który podał goomish lub Piotr P. klikasz prawym klawisze myszki => zapisz element docelowy jako => wskaż gdzie chcesz zapisać (np. na pulpit) i potwierdź => na pobrany plik kliknij dwa razy lewym klawiszem myszki i potwierdź dodanie do rejestru.

OT.

Pytanie tomka.w75 jest o tyle zasadne, że wszystko zależy od tego jaką przeglądarką kliknie się te linki :). FF2 na ten przykład po prostu wyświetlił zawartość rega a po “Zapisz jako” proponuje zapis jako plik tekstowy. Nie chce mi się teraz sprawdzać ale chyba tylko IE zapyta “Zapisać czy uruchomić” i zapisze jako “Wpisy Rejestru; .reg”.

Ja używam obecnie Opery i przeglądarka zapisuje, po wybraniu prawym przyciskiem myszy “Zapisz element docelowy jako”… jako plik .reg, więc chyba poprawnie…

witam. odnalazlem ten temat i chcialem sie do tego dopisac. poniewaz jestem jeszcze bardziej zielony niz paprotka wiec prosze o rade.

mam podobny problem co autor tematu. staralem sie cos zrobic czytajac te wczesniejsze wypowiedzi ale nie moge sobie poradzic.

plik podany wczesniej na linku sciagnalem sobie na kompa. zapisalem na pulpicie i nie wiem co dalej mam robic. nie potrafie znalesc tych “rejestrow” i nie wiem gdzie mam to zapisac. po kliknieciu dwa razy lewym klawiszem na ten plik otwiera mi sie okno w ktorym mam wybrac program z listy i za pomoca niego otworzyc. nie wiem jaki mam wybrac program i nie wiem co dalej z tym poczac. dodam ze ten plik sciagniety przeze mnie tez jest nie widoczny dla windowsa i nie wie jak ma go otworzyc.

pozdrawiam i mam nadzieje ze ktos mi podpowie co mam robic…

Złączono Posta : 31.12.2006 (Nie) 11:45

aa i za pomoca IE nie moge nic sciagnac bo nie moge nawet odpalic explorera.