Rozszerzenie .lnk z notatnika

Witam, mam pytanie czy da się otworzyć jakoś plik .ini?
Sytuacja wygląda tak że kilka lat/miesięcy temu wrzuciłem plik z notatnika na pendrive i potem zrobiłem format komputera, po około miesiącu ogarnąłem że pliku nie da się otworzyć… Ma 24kb rozmiaru i muszę go jakoś odzyskać, dało by się coś zrobić?

Notepad++ https://www.dobreprogramy.pl/Notepad,Program,Windows,12986.html

Takie coś wyskakuje

Da się ten plik w ogóle skopiować (np. na pulpit)?

Yyy… dobrze widzę, że to *.lnk ?

Da się skopiować ten plik bo jest na pulpicie i nie wiem, chyba ink zwykłe

Jestem bardziej niż pewien, że na pendrive wrzuciłeś tylko skrót (*.lnk) do pliku, który miałeś na dysku twardym.

To było rok temu nie pamiętam dokładnie ale z tego co chociaż troche zostało mi w głowię to przeniosłem plik który był na pulpicie do pendrive

Prawy klawisz na pliku -> “Właściwości” - > i przeczytaj typ pliku.

Jest jedynie typ docelowy dokument testowy i nie da się karty ogólne etc otworzyć bo wyskakuje ten błąd jak na SS u góry
Kliknełem też na pendrive podejrzyj plik i niby jest coś tam jakieś hasła tyle że z jakimiś znakami dziwnymi

Skopiowałeś sobie skrót do pliku a nie sam plik. W dużym uproszczeniu - skopiowałeś sobie ‘ikonkę’.

Ale gdyby to było puste to nie ważyło by to tyle więc musi coś tam być nie da się tego odzyskać? eh

Bo to jest puste. To jest tylko skrót do właściwego pliku. Jedyną informacją jaką zawiera jest miejsce docelowe pliku, który miałeś skopiować.

Ehh nic nie da się zrobić

Pliki *.lnk w zasadzie są bezużyteczne. Jak zaorałeś dysk twardy, *.lnk do niczego Ci się nie przyda.

2 polubienia