Rozszerzenie menu kontekstowego

(matusia :)) #1

Chciałabym rozszeżyć menu kontekstowe o:

PPM > Nowy > Plik Paint

Czy jest taka możliwość?

Z góry dziękuje.

(R@fik) #2

PPM :arrow: Nowy :arrow: Obraz - mapa bitowa - czy nie o to Ci chodzi?

(matusia :)) #3

nie. Chcem poprostu z menu kontekstowego wywołać Painta.

(Krzkaczor) #4

Google, google, google...

http://www.searchengines.pl/lofiversion ... 35715.html

Chyba zaczne tak nazywac swoj kazdy post :slight_smile:

(matusia :)) #5

Nie chce ściągać żadnych programów i zaśmiecać dysk i spowalniać pamięć.

Sądzę że wystarczy wprowadzić jakiś klucz do rejestru i już. Problem w tym że nie moge znaleźć jaki.

Dodawałam już kilka opcji do menu w ten sposób, ale na Painta nie moge nic znaleźć

(Cosik Ktosik) #6

A może być coś takiego, że otwierasz menu kontekstowe na dowolnym pliku, a w menu jest opcja Paint?

Jak tak, to

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\Paint\command]

@="mspaint.exe %1"

wklej to do notatnika, zapisz jako fix.reg i dodaj do rejestru.

Jeżeli chcesz mieć taką pozycję w plik->nowy, to trzeba skojarzyć tą pozycję z jakimś rozszerzeniem, domyślnie BMP.

(Kolmar) #7

Ciekawe podejście, jakbym tak myślał to 80% programów musiałbym usunąć (lub w ogóle nie instalować).

Zgadza się, tyle że za pomocą tych "niechcianych" programów zrobisz to w łatwiejszy sposób.

(Virtus) #8

Tutaj masz to opisane:

http://www.searchengines.pl/Menu-kontek ... 08750.html

Pozdrówy

(matusia :)) #9

cosik to niestety nie działa.

virtus nie chodzi mi o otwieranie niezidentyfikowanych plików przez Painta.

(Cosik Ktosik) #10

Opcja paint powinna się pojawić w tym miejscu: Klik

(goomish) #11

Zadziała, a raczej zadziała w każdym przypadku jeżeli %1 weźmiesz w cudzysłów, tak, aby całość wyglądała tak:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\Paint\command]

@="mspaint.exe "%1""

Tyle, że to trochę bez sensu, bo pozoli jedynie spróbować otworzyć dowolny plik w Paincie.

Jeżeli chcesz, żeby po PPM -> Nowy -> Plik paint utworzył się nowy plik otwierany (później, po podwójnym kliknięciu!) w Paincie, to po prostu skojarz jeden, lub kilka typów plików, które ten programik obsługuje (bmp, jpg, png i co tam jeszcze) z Paint.

Przynajmniej o ile dobrze zrozumiałem z Twojego pierwszego posta, co chcesz uzyskać. Jeśli to nie to - napisz proszę dokładniej

(matusia :)) #12

sory ale po tym numerze przestała mi dźwiek działąć! nie wiem co to jest ale nie testuje dalej!

Nawet rejestru nie moge przywrócić!

(Cosik Ktosik) #13

To raczej nie od tego, ale jak tak uważasz, to: menu start->uruchom->wpisz regedit.

Wejdź kolejno HKEY_CLASSES_ROOT-> * -> shell

Usuń gałąź Paint.

A może był w użyciu. któryś z poprzednio podanych programików?

PS Za modyfikację goomish , nie biorę odpowiedzialności.

(matusia :)) #14

Dzięki;)

W sumie rzeczywiście nie mogło to być od tego ale jakimś dziwnym cudem jak moja mama zeszła z komputera to zniknął dźwięk...

Sama odinstalowałą sie poprawka KB 888111xpsp2.exe Baaaardzo dziwne;/ :o

Co do programów to tak jak mówiłam do takich bzdur nie instaluje oprogramowania... wole pogrzebać w rejestrze;)

(Olixxx94) #15

Przed grzebaniem warto zrobić kopię zapasowa rejestru (w oknie regedit Plik->Eksportuj). W każdym bądź razie przeinstaluj sterowniki od karty dźwiękowej, w katalogu C:/Windows jest taka mała aplikacja, która pozwala na skuteczne wykasowanie dźwięku :).

(matusia :)) #16

Ktoś wie jak zaimportować cały rejestr???

Nie mam punktu przywracania więc nie moge tego zrobić.

Cały rejestr nie chce mi sie zaimportować ponieważ pisze ze niektóre klucze są używane :confused:

W sumie to jest logiczne, ale problem w tym że nie wiem jak mam to zrobić...

Czytałam: http://www.searchengines.pl/lofiversion ... 05296.html

Odpaliłam Linuxa z LiveCD ale nie mam pojęcia jak się dostać do dysku twardego, a właściwie do windowsa z tej płyty...

(Olixxx94) #17

matusia :slight_smile:, jaką dystrybucję Linuksa odpaliłaś??

(matusia :)) #18

No dobra już nie ważne;) Okazało się że Przywracanie mam z 12 więc nie jest źle;) System przywrócony i już wszystko działa:D

(Leon$) #19

Czy chcesz mieć coś takiego?

73e4a81d103e4454m.jpg

są dwa warunki

1.utworzony obraz otwierasz PPM Edytuj inaczej otwiera się podgląd obrazów i faksów można przypisać by dane rozszerzenie otwierało się w Paincie ale nie zawsze jest to wygodne bo wtedy wszystkie z danym rozszerzeniem otwierają się w Paincie

2.trzeba skorzystać z programiku który po tych zmianach można usunąć(odinstalować)robi zmiany w rejestrze

Ręcznie to zrobić prawidłowo jest bardzo ciężko ponieważ przy każdej ikonce jest około 30 zmian w rejestrze

jak jesteś tym zainteresowana to napisz

:slight_smile:

(matusia :)) #20

Leon$

ty to chyba czytać nie umiesz!

Napisałam wyraźnie o co mi chodzi i to kilka razy. Tak samo napisała że nie mam ochoty już na dalsze testy, wię temat zamknięty.