Rozszerzenie menu kontekstowego

Chciałabym rozszeżyć menu kontekstowe o:

PPM > Nowy > Plik Paint

Czy jest taka możliwość?

Z góry dziękuje.

PPM :arrow: Nowy :arrow: Obraz - mapa bitowa - czy nie o to Ci chodzi?

nie. Chcem poprostu z menu kontekstowego wywołać Painta.

Google, google, google…

http://www.searchengines.pl/lofiversion … 35715.html

Chyba zaczne tak nazywac swoj kazdy post :slight_smile:

Nie chce ściągać żadnych programów i zaśmiecać dysk i spowalniać pamięć.

Sądzę że wystarczy wprowadzić jakiś klucz do rejestru i już. Problem w tym że nie moge znaleźć jaki.

Dodawałam już kilka opcji do menu w ten sposób, ale na Painta nie moge nic znaleźć

A może być coś takiego, że otwierasz menu kontekstowe na dowolnym pliku, a w menu jest opcja Paint?

Jak tak, to

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\Paint\command]

@="mspaint.exe %1"

wklej to do notatnika, zapisz jako fix.reg i dodaj do rejestru.

Jeżeli chcesz mieć taką pozycję w plik->nowy, to trzeba skojarzyć tą pozycję z jakimś rozszerzeniem, domyślnie BMP.

Ciekawe podejście, jakbym tak myślał to 80% programów musiałbym usunąć (lub w ogóle nie instalować).

Zgadza się, tyle że za pomocą tych “niechcianych” programów zrobisz to w łatwiejszy sposób.

Tutaj masz to opisane:

http://www.searchengines.pl/Menu-kontek … 08750.html

Pozdrówy

cosik to niestety nie działa.

virtus nie chodzi mi o otwieranie niezidentyfikowanych plików przez Painta.

Opcja paint powinna się pojawić w tym miejscu: Klik

Zadziała, a raczej zadziała w każdym przypadku jeżeli %1 weźmiesz w cudzysłów, tak, aby całość wyglądała tak:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\Paint\command]

@="mspaint.exe "%1""

Tyle, że to trochę bez sensu, bo pozoli jedynie spróbować otworzyć dowolny plik w Paincie.

Jeżeli chcesz, żeby po PPM -> Nowy -> Plik paint utworzył się nowy plik otwierany (później, po podwójnym kliknięciu!) w Paincie, to po prostu skojarz jeden, lub kilka typów plików, które ten programik obsługuje (bmp, jpg, png i co tam jeszcze) z Paint.

Przynajmniej o ile dobrze zrozumiałem z Twojego pierwszego posta, co chcesz uzyskać. Jeśli to nie to - napisz proszę dokładniej

sory ale po tym numerze przestała mi dźwiek działąć! nie wiem co to jest ale nie testuje dalej!

Nawet rejestru nie moge przywrócić!

To raczej nie od tego, ale jak tak uważasz, to: menu start->uruchom->wpisz regedit.

Wejdź kolejno HKEY_CLASSES_ROOT-> * -> shell

Usuń gałąź Paint.

A może był w użyciu. któryś z poprzednio podanych programików?

PS Za modyfikację goomish , nie biorę odpowiedzialności.

Dzięki;)

W sumie rzeczywiście nie mogło to być od tego ale jakimś dziwnym cudem jak moja mama zeszła z komputera to zniknął dźwięk…

Sama odinstalowałą sie poprawka KB 888111xpsp2.exe Baaaardzo dziwne;/ :o

Co do programów to tak jak mówiłam do takich bzdur nie instaluje oprogramowania… wole pogrzebać w rejestrze;)

Przed grzebaniem warto zrobić kopię zapasowa rejestru (w oknie regedit Plik->Eksportuj). W każdym bądź razie przeinstaluj sterowniki od karty dźwiękowej, w katalogu C:/Windows jest taka mała aplikacja, która pozwala na skuteczne wykasowanie dźwięku :).

Ktoś wie jak zaimportować cały rejestr???

Nie mam punktu przywracania więc nie moge tego zrobić.

Cały rejestr nie chce mi sie zaimportować ponieważ pisze ze niektóre klucze są używane :confused:

W sumie to jest logiczne, ale problem w tym że nie wiem jak mam to zrobić…

Czytałam: http://www.searchengines.pl/lofiversion … 05296.html

Odpaliłam Linuxa z LiveCD ale nie mam pojęcia jak się dostać do dysku twardego, a właściwie do windowsa z tej płyty…

matusia :slight_smile:, jaką dystrybucję Linuksa odpaliłaś??

No dobra już nie ważne;) Okazało się że Przywracanie mam z 12 więc nie jest źle;) System przywrócony i już wszystko działa:D

Czy chcesz mieć coś takiego?

73e4a81d103e4454m.jpg

są dwa warunki

1.utworzony obraz otwierasz PPM Edytuj inaczej otwiera się podgląd obrazów i faksów można przypisać by dane rozszerzenie otwierało się w Paincie ale nie zawsze jest to wygodne bo wtedy wszystkie z danym rozszerzeniem otwierają się w Paincie

2.trzeba skorzystać z programiku który po tych zmianach można usunąć(odinstalować)robi zmiany w rejestrze

Ręcznie to zrobić prawidłowo jest bardzo ciężko ponieważ przy każdej ikonce jest około 30 zmian w rejestrze

jak jesteś tym zainteresowana to napisz

:slight_smile:

Leon$

ty to chyba czytać nie umiesz!

Napisałam wyraźnie o co mi chodzi i to kilka razy. Tak samo napisała że nie mam ochoty już na dalsze testy, wię temat zamknięty.