Rozszerzenie pamięci operacyjnej


W laptopie (przyznam, że służbowy) chce rozszerzyć ram. Mam jedną kość. Podaje jej specyfikację i specyfikację laptopa. Z tego, ci czytałem, obecnie kontrolery pamięci pozwalają na zamontowanie kości o różnych rozmiarach. Jednak muszę się spytać, jakie kiedy polecacie dołożyć, i czy mogę np dołożyć kość 16 GB? Jaką pamięć maksymalnie obsłuży laptop?

Laptop jest wykorzystywany do pracy w programowanie graficznym, tzn Corel standard 2020. Głównie pracuje na wektorach, ale przy projektach liczących 20 stron, potrafi się wyłączyć, przywiesić, niekiedy obraz się wyświetla tylko, kiedy chce,a niekiedy okno zapisu/odczytu generuje się połowicznie.

Zły dział. Proszę o przeniesienie do zakupu sprzętu.

Z tego co pisza w sieci to sloty sa na 8GB a maksymalna pamięc jaka ten lapto obsłuzy to 16GB

Czyli pozostaje zakup kości 8GB. Mam rozumieć, że info o tym, że sloty są na 8GB oznacza, że kości o większej pojemności nie włożę do slotu. Jeżeli tak, to opcja wymiany kości na taką o 16GB odpada. A co z modelem/producentem? Może być dowolny? Na zrzucie z cmd.exe widać więcej info o włożonej obecnie kości.

Najbezpieczniej kupić ten sam model:
https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-ddr4-ramaxel-8gb-2400t-13475058274

W znanej mi specyfikacji piszą
Maximum Memory Per Slot 8GB co oznacza maksymalna pamięć na gniazdo.
Włozyć włozysz ale to jakiej wielkości pamieć ma być jest zapisane w firmware płyty, uefi.