Rozszerzenie pamięci RAM

Witam.

 

W swoim dość wiekowym komputerze posiadam płyę główna firmy ASUS, model P5VD2-VM/SI obsługujacą do 4GB pamięci DDR2 400/533/667.

 

Na płycie zainstalowną mam jednąkość pamieci RAM firmy HYNIX 1GB 667mhz DDR2-SDRAM.

 

Myślę o zakupie takiej kości: http://allegro.pl/nowa-pamiec-2gb-ddr2-pc2-5300-667mhz-salon-fv23-i4718687885.html

 

I moje pytanie jest następujące: Czy obie kości będą ze sobą współgrac? Jeżeli nie to jaką kość powinienem nabyć?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

 

 

 

Drooooogo…

Poszukaj taniej, z tego co pamiętam widziałem dobre używki kingstona za 60zł. To dobra firma, ale najlepiej byłoby, jeżeli znalazłbyś jeszcze jedną taką samą kość jak masz, albo od razu ją wyrzucił/sprzedał i kupił 1-dną czy 2 takie same kości 2gb np. polecanego kingstona. Połączenie jakie podałeś może działać, ale nie wykorzysta potencjału tzw. technologii dual channel. Ja sam też miałem dokładać ram w swoim “dziadku”, ale czekam, aż trafi mi się tanio/za free jakaś płyta główna z czterema slotami i potencjałem do oc, bo tylko wtedy inwestycja mi się jakkolwiek opłaci.

 

PS: do internetu wystarczy 2gb

do gier- nawet nie próbuj inwestować w ten komputer, zbieraj na nowy, chyba że to jakieś stare gry, może wtedy…

Co do zakupu takiej samej kości to miałem takie plany, ale jakoś nie udało mi sie znaleźć identycznej w dobrej cenie, więc pomyślałem o całkiem innej. Sama decyzja o rozszerzeniu pamięci spowodowałna była własnie muleniem przegladarki, a skoro mam możliwość korzystania z 3GB ramu (32bit) to wybór padł na kość 2GB, a cena w aukcji która podałem była najniższa jaka mi się udało znaleźć. Co do tej technologii dual channel, czy jest możliwość znalezienie dwóch kości w tym przypadku juz 2x2GB w cenie 120-130zł?

Jest możliwe. Oczywiście kości używane, ewentualnie nowe noname.

Co do dual channel to szybkość może i zwiększa ale często tylko w benchmarkach widać jakiś zysk. Pamięci i tak są szybkie, to jeden z najszybszych elementow komputera.

jest, ale nie znalazłem jak przeglądałem alledrogo. Poczekaj trochę, może ktoś wystawi używki. Swego czasu można było kupić 2x2gb kingstona 667mhz za 120zł, jak nie znajdziesz to poszukaj w 533mhz…