Rozszerzenie pamięci RAM

(Szakamoto) #1

Witam.

W swoim dość wiekowym komputerze posiadam płyę główna firmy ASUS, model P5VD2-VM/SI obsługujacą do 4GB pamięci DDR2 400/533/667.

Na płycie zainstalowną mam jednąkość pamieci RAM firmy HYNIX 1GB 667mhz DDR2-SDRAM.

Myślę o zakupie takiej kości: http://allegro.pl/nowa-pamiec-2gb-ddr2-pc2-5300-667mhz-salon-fv23-i4718687885.html

I moje pytanie jest następujące: Czy obie kości będą ze sobą współgrac? Jeżeli nie to jaką kość powinienem nabyć?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

(WolfX) #2

Drooooogo...

Poszukaj taniej, z tego co pamiętam widziałem dobre używki kingstona za 60zł. To dobra firma, ale najlepiej byłoby, jeżeli znalazłbyś jeszcze jedną taką samą kość jak masz, albo od razu ją wyrzucił/sprzedał i kupił 1-dną czy 2 takie same kości 2gb np. polecanego kingstona. Połączenie jakie podałeś może działać, ale nie wykorzysta potencjału tzw. technologii dual channel. Ja sam też miałem dokładać ram w swoim "dziadku", ale czekam, aż trafi mi się tanio/za free jakaś płyta główna z czterema slotami i potencjałem do oc, bo tylko wtedy inwestycja mi się jakkolwiek opłaci.

PS: do internetu wystarczy 2gb

do gier- nawet nie próbuj inwestować w ten komputer, zbieraj na nowy, chyba że to jakieś stare gry, może wtedy...

(Szakamoto) #3

Co do zakupu takiej samej kości to miałem takie plany, ale jakoś nie udało mi sie znaleźć identycznej w dobrej cenie, więc pomyślałem o całkiem innej. Sama decyzja o rozszerzeniu pamięci spowodowałna była własnie muleniem przegladarki, a skoro mam możliwość korzystania z 3GB ramu (32bit) to wybór padł na kość 2GB, a cena w aukcji która podałem była najniższa jaka mi się udało znaleźć. Co do tej technologii dual channel, czy jest możliwość znalezienie dwóch kości w tym przypadku juz 2x2GB w cenie 120-130zł?

(ra-v) #4

Jest możliwe. Oczywiście kości używane, ewentualnie nowe noname.

Co do dual channel to szybkość może i zwiększa ale często tylko w benchmarkach widać jakiś zysk. Pamięci i tak są szybkie, to jeden z najszybszych elementow komputera.

(WolfX) #5

jest, ale nie znalazłem jak przeglądałem alledrogo. Poczekaj trochę, może ktoś wystawi używki. Swego czasu można było kupić 2x2gb kingstona 667mhz za 120zł, jak nie znajdziesz to poszukaj w 533mhz...