Rozszerzenie partycji systemowej C

Za pomocą gparted usunełem zbędną partycje, porobiłem porządki itp

Teraz chce z miejsca nieprzydzielonego, dać te Gb na partycje systemową C

Niestety na tej partycji moge tylko zmniejszyć jej rozmiar

Teraz pytanie: Co zrobić, aby zwiększyć rozmiar partycji systemowej C

Daje screena jak to u mnie wygląda:

post-5687-13856533689807_thumb.jpg

Błażej , musisz pobrać jakiś program to dysków np. Paragon Partition Manager ale w wersji CD, tzn taki który wypalasz na płytę i boot’ujesz go podczas startu systemu i za jego pomocą przydzielasz wolne miejsce partycji systemowej.

gparted też bootuje z płytki i się nie da

IMO chodzi tu o dyski logiczne/rozszerzone. Poczytałem o tym troche, że muszę utworzyć dysk a później z niego przydzielić wolne miejsce, ale nadal tego nie ogarniam

Błażej , dostajesz jakiś komunikat błędu. Spróbuj tego z Paragonem.

Nie, poprostu nie moge wpisać większej wartości jaka jest obecnie na dysku C

BTW Próbowałem w programie Partiotion Magic 8.0

Otworzył mi się kreator. Najpierw wskazał któą partycję chce zmienić, później z której zabrać miejsce.

Po zatwierdzeniu i restarcie kompa, zaczyna działać program i po chwili wyskakuje błąd

error 1529 while executing batcg

error 1529 Information mismatching directry entry

Błażej , hm, teraz sobie przypomniałem że kiedyś robiłem operację na partycji systemowej, instalując program na dysku kreatorem ustawiałem co chciałem a reszta robiona była, przy ponownym uruchomieniu komputera. Robiłem to http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +Magic+8.0, ale robisz to na własną odpowiedzialność. Ewentualnie http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … izer+1.3.4, ale nie wiem jak to zachowuje się w praktyce.

Pisałem że tego przecież używałem

Jak możesz to napisz jak to robiłeś, bo u mnie wywala błędy i nie chce się partycja systemowa zwiększyć

Błażej , przeczyłem to. Dokładnie to nie pamiętam, robiłem to jakiś czas tema i w sumie nie przywiązałem do tego faktu jakiejś większej uwagi, wiem że przeszedłem przez kreator, uruchomiłem komputer ponownie i podczas włączania komputera wszystko się wykonywało, pracował program, błędów, żadnych nie miałem. A gdybyś najpierw utworzył z wolnego miejsca partycję i dopiero potem spróbował ją połączyć z C?

Poczytaj tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=2&t=148215

Niestety wyskakuje dalej ten sam błąd :?

Error 1529 while executing batch

Error 1529 Information miss match in directry entry

Błażej , a partycja C:, jest oczywiście zdefragmentowana.

Wszystkie zdefragmentowałem

Musisz poprzesuwać partycje D i E na “koniec” dysku. Opcja move partition (lub podobnie), żeby wolne miejsce było pomiędzy partycją C i D. Wtedy bez problemu rozszerzysz partycję systemową.

No właśnie tak zrobiłem i w programie już było można powiększyć tą partycje, ale cały czas po restarcie ten błąd mi wyskakuje co wyżej opisałem

Z tego co piszą trzeba wykonać scandisk / CHKDSK , ale to też nie pomaga

Błażej , z jakimi parametrami robiłeś chkdsk? chkdsk /p | chkdsk /r ?