Rozszerzenie partycji

Witam,

Podzieliłem sb ostatnio dysk na partycje. I teraz gdy dałem żeby usunąć tą partycje(tą partycje którą stworzyłem, nie jest już mi potrzebna), zaznaczona jest ona jako jako wolne miejsce(na zielono), ale nie mogę i tak rozszerzyć tego głównego parta. Proszę o pomoc w rozw. problemu. Z góry dzięki.

Pokaż screen’a z Zarządzania dyskami.

http://img20.otofotki.pl/yu825_Party.jpg.html

Chyba będziesz musiał użyć Easeus Partition Master : http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html

i tam spróbować, posługując się interfejsem graficznym, połączyć (opcja Resize/Move pod PPMyszy) oba obszary wolne (po obu stronach partycji C) z partycją C właśnie. Wykonanie tej operacji w systemowym Zarządzaniu dyskami nie jest możliwe.

Dzięki wielkie jesteś najlepszy. :smiley:

Dodane 29.08.2013 (Cz) 12:21

A jednak mam jeszcze problem. A mianowicie gdy dam Apply i wyskakują dwa okienka na wszystkich daje Yes i komputer sie resetuje. A gdy patrze czy jest ok to jednak nie jest i nadal jest tak samo.

Oczywiście że jest możliwe, tylko najpierw musi usunąć partycję rozszerzoną (to ta zielona obwódka wokół wolnego miejsca).

A jak to zrobić?

Prawy na wolnym miejscu i dajesz usuń wolumin/partycja rozszerzony.

Jeśli dałeś na partycję C ,resize/move partition to następne okno mogło dać tylko opcję powiększenia nieprzydzielonego z lewej strony 9.75 GB. Nie wiemy jak dokładnie w praktyce przebiegało ale jak miałeś dalsze okna po ok to raczej jak pisałem dawało raczej możliwość powiększenia tej nieprzydzielonej z lewej i po ok i apply po restarcie. To czarne nieprzydzielone 9.75 GB powinno zniknąć powiększyć partycję C i zostać zielone. Nawet tą operacje to w zarządzaniu dyskami powiększenia z lewej bezpośrednio raczej się mogło by nie dać zrobić w przeciwieństwie do Easeus. Ale z tego co piszesz że po restarcie układ partycji i ilość łącznie z nieprzydzielonymi się nie zmieniła. Czy na pewno. Ale dalsze czynności powiększenia z prawej tej zielonej to co podał/a anqu , powinno wystarczyć.