Rozszerzenie podstron - jak zmienić?

Witam,

otóż chciałbym zmienić rozszerzenie podstron z .html na np. ?nazwapodstrony, albo po prostu /nazwapodstrony . Niestety nie umiem tego zrobić ;).

Kod PHP jaki posiadam (część która to zawiera):

$admpass='HASLO-ADMINA'; //haslo admina - KONIECZNIE ZMIEN!

$tplfile='template.tpl';//nazwa pliku z szablonem

$phpintpl=false; //okresla czy w pliku template jest kod php

$fileext='.html'; //rozszerzenie podstron

$rssfile='rss.xml'; //kanal RSS - mozna zostawic puste, jesli kanal nie ma byc tworzony

$upfolde='upl'; //katalog do uploadu plikow

Linijka w której jest to do zmieniania tego to: $fileext=’.html’; . Jak zmienię rozszerzenie na np. .php czy byle jakie wymyślone (np. .v13) to i tak działa. Ale chcę się tego pozbyć - żeby nazwa podstrony brzmiała: www.adres.net/podstrona, a nie www.adres.net/podstrona.html

Jest to dla mnie ogromnie ważne, gdyż niedługo muszę przedstawić gotową całą stronę.

Proszę o pomoc,

pozdrawiam ;).

Mylisz pojęcia. Poczytaj o mod rewrite :stuck_out_tongue:

mod rewrite jest OK ale prostszy sposób to rozbicie strony na foldery a w nich pliki index.php/html których przeglądarka domyślnie w pasku nie wyświetli…

czyli jak chcesz mieć

www.adres.net/podstrona

to dajesz folder podstrona a w nim zamieniasz plik podstrona.html na index.html… to jest lekkie oszukanie ale otrzymasz ten sam efekt, oczywiście jak masz przerabiać tak kilkadziesiat stron to lepiej poczytaj o tym mod rewrite albo pracuj w frameworku np kohana tam jest fajny system url, /funkcja/arg1/arg2

Niestety takim sposobem jak mówisz nie mogę tego zrobić, gdyż kod który podałem to kod z prostego systemu CMS. Kiedyś również na nim pracowałem i miałem to zmienione, ale przez dwa lata nie pracowałem w ogóle nad www, więc zapomniałem jak miałem to zrobione ;).