Rozszerzenie sieci o kolejny router


(Sumek) #1

Witam.

Mam router Airlive WT-2000ARM do którego jest podłączony kabelek od dostawcy internetowego. Ale mam problem z siecią w innych pokojach, chciałbym kupić jakiś tani router który byłby w innym miejscu(wpięty tylko do kontaktu) przez co rozszerzyłbym zasięg sieci(bez zmiany jej nazwy). Jaki router mógłby służyć do tego? Co należy zrobić by była taka możliwość?


(pysiu) #2

NP.kabelek puścisz z routera pierwszego z gniazda LAN do drugiego routera do gniazda WAN , w tym drugim routerze ustawiasz w pozycji WAN że adres dynamicznie ma przyznawany , LAN też dynamicznie itp.


(Sumek) #3

Access Point czy router mi do tego jest potrzebny? Choć wolałbym bez kabelków.


(roobal) #4

wybor-routera-przeczytaj-zanim-zadasz-pytanie-t419498.html

Pozdrawiam!


(Sumek) #5

Ale router już mam. Chcę powiększyć sieć i nie wiem co mi jest potrzebne do tego.


(roobal) #6

Możesz albo kupić drugi router i albo postawić drugą sieć za NATem, albo mostkować sieć ale jeśli chcesz mostkować sieć, to taniej wyniesie Cię kupno switcha ale jeśli chcesz łączyć wszystko bezprzewodowo, to switch w tym przypadku odpada. Jeśli chcesz pytać o wybór routera, to pytaj w tym temacie wybor-routera-kablowego-kablowki-osiedlowki-upc-itp-t420294.html :wink:

Pozdrawiam!


(Redghost) #7

Poczytaj na temat: Wireless Distribution System (WDS): http://pl.wikipedia.org/wiki/Wireless_D ... ion_System lub wykorzystaj rowiązanie sprzętowe: http://pl.airlive.com/product/product_3 ... 6259285448