Rozszerzenie zasięgu WIFI

Witam

Jestem nowy na forum, jestem w 1 klasie technikum informatycznego, zainteresowałęm się sieciami i systemami, ale przejdźmy do rzeczy.

   

Mianowicie, mam w domu router-modem Cisco ep3925 do niego podłączona jest “skrętka”-kabel koncentryczny od dostawcy UPC.

Do Cisco podpięte są 3 kable LAN Rj-45 (podpięte do 3 dekoderów NC+) oraz 1 kabel Rj-11 do telefonu. Są takze 3 PC które łączą się przez WIFI.

  Kupiłem sobie router Tplink WR740N i pomyślałem że mógłbym poszerzyć zasięg wifi w mieszkaniu.

           W Cisco jest opcja WDS.

Więc:

-Wpisałem MAC tplinka do zakładki WDS w Cisco.

-Dałem zabezieczenie WEP w Cisco, ale w tplinku przy konfiguracji WDS niewiedziałem które uwierzytelnienie wybrać (otwarte czy wspólne) Obrazek w załączniku.

-Kanały Wifi dałem na 1 

-DHCP wyłaczyłem w tpllink w cisco z DHCP nic nie ruszałem, zostawiłem tak jak było. Ale pózniej nie dało się połaczyć gdyż trzebabyło statycznie wpisywać w widnowsie.

-SSID w tplinku ustawiłem na to samo co w cisco

-Cisco ma bramę LAN na 192.168.1.1 a tplink ustawiłem na 192.168.1.2 (standardowo miał 192.168.0.1)

 

Jednak po tym wszystkim nic nie działa, nie ma dostępu do internetu.

I teraz niewiem czy zrobiłem coś źle czy po prostu urządzenia są niekompatybilne, albo UPC zblokowało mostkowanie w cisco.

 

Rozważam opcje wgrania jakiegoś firmware do tplinka np. Open WRT, ale czy wtedy traci się gwarancje? Czy można powrócić wtedy do oryginalnego softu po wcześniejszym backup’ie?

 

Proszę o wyrozumiałość. Z góry Dziękuje.

post-278321-0-89604800-1431077324_thumb.

Z trybem WDS jest różnie, bo nie jest on jednolicie implementowany w każdym modelu, dlatego sam tp link zaleca używanie sprzętu tej samej firmy. W twoim przypadku źle zrobiłeś jeśli kupowałeś ten router, bo nie dość że to przestarzały model to jest on zbędny. Wystarczy sam reapeter wifi, który zdecydowanie łatwiej skonfigurować. Chodzi o mniej więcej tego typu urządzonko http://www.ceneo.pl/24564895 Ewentualnie możesz postawić AP podłączając go po LAN z modemu Cisco.

Będą w TI powinieneś wiedzieć jakie jest podstawowe zadanie routera, łączyć 2 różne sieci. Tobie ta funkcja nie jest potrzebna.

Czyli mógłbym zrobić tak jak mówisz, czyli podpiąć kabel z cisco do poru wan w tplinku i ustawic go na cisco. I wtedy zrobić drugą sieć wifi.

 

Ale korci mnie żeby wgrać to Open WRT bo tam widziałem że wtedy ten tplink dotaje więcej opcji trybów pracy. Wtedy mógłbym sobie ustawić na AP i przedłużyć Wifi.

 

Btw. dobiero w 1 klasie jestem, sieci jeszcze nie mam. Narazie systemy i budowa PC…

W ruterze Tplink WR740N ustaw most,

połącz dwa routery skrętką, SSID ustaw inny niż Cisco, hasło jakie chcesz i będzie działać

 

 

Przemo

To wtedy podpinam pod gniazdo wan, ale nie w tym rzecz gdyż połączenie między routerami ma być bezprzewodowe,