Rozszerzony ekran - przejście kursora

Witam,
trochę już zrobiłem poszukiwań w Internecie, ale odpowiedzi nie znalazłem. Mianowicie, czy jest możliwe, aby przy podłączeniu dwóch monitorów (tryb rozszerzony), móc przechodzić kursorem na ich brzegach rotacyjnie czyli np. kursor po przejechaniu lewej krawędzi pojawia się z prawej krawędzi drugie monitora i w drugą stronę (mam nadzieję, że to zrozumiałe :slight_smile: ?

Jeśli dobrze zrozumiałem, to masz: monitor B i monitor A. Monitor B stoi po lewej, monitor A po prawej i się stykają obudowami (tworzą ciąg -stoją obok siebie na biurku). To czy mając kursor na monitorze A i przesuwając go w lewo, to czy po przekroczeniu granicy pojawi się w odpowiednim miejscu na monitorze B (na tej samej wysokości, w momencie przekraczania tej granicy)? Tak można, po fizycznym podłączeniu dowolnej ilości monitorów można ustawiać ich kolejność (koniecznie przy wyłączonym komputerze i monitorach), klikasz na dowolne miejsce na pulpicie (na wolne miejsce) prawym przyciskiem myszy i zaznaczasz “rozdzielczość ekranu”. Wtedy pojawia się okienko, w którym ustawiasz na górnym obrazu z monitorami ich kolejność. Przy czym nie wiem jaki masz system (ja to podawałem pod Windows 7), ale przy wersji np. Windows 7 Starter, masz opcję korzystania tylko jednego monitora (na każdym dodatkowym, będzie zapewne to samo widoczne lub w ogóle nic, nie wiem nie mam tylu monitorów ani wersji starter), na Home Premium do 3 monitorów (jeśli dobrze pamiętam), a przy wyższych nie masz limitów lub są dużo większe.

Tu masz jeszcze drobny artykuł http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/dwa-monitory-jeden-komputer-konfiguracja-w-windows-7-i-porady/strona/14348.html

Dzięki @zenczar za odpowiedź :slight_smile: Zagadka jest bardziej skomplikowana… Chodzi o to, że mając kursor przykładowo na monitorze A i przeciągając go w prawo chciałbym aby on pojawił się na monitorze B z lewej strony i odpowiednio będą na monitorze B z lewej strony przechodząc kursorem w lewo pojawi się on z prawej strony monitora A. Mam nadzieję, że teraz to wytłumaczyłem trochę lepiej :wink:

Może tak, jeśli chodzi o to, który monitor ma być wirtualnie (fizycznie dla kursora) po prawej, który po lewej, jest w miejscu w którym mówiłem. Wspominany (w artykule) program podajże DisplayFusion potrafił do ułomnego windowsa dodać masę opcji. Nie, nie mówię, że windows jest zły czy coś, ale w wielu przypadkach fakt jest taki, że ma potężne wady, np. taka głupota jak tapeta na obu monitorach - musisz mieć tą samą, jedynie dzięki takim programom jak ten DF, możesz na każdym monitorze ustawić inną tapetę. Ale wracając do tematu, albo musisz spróbować z tą “rozdzielczością ekranu” lub tym programem lub proponuję aby ktoś tutaj jeszcze się włączył jeśli to nie zadziała.

Pół sukcesu jest :wink: W DisplayFusion (na scrennie nr 2) jest taka opcja i nawet działa, tylko, że to tylko w wersji Pro i za 30 będzie koniec przyjemności. Może jakieś inne oprogramowanie potrafi taką magię, na razie sprawdzam :slight_smile:

Hej,

A nie wystarczy po prostu w ustawieniach ekranu pobawić się w zmianę położenia dodatkowego monitora?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Hej,
to sprawdziłem na samym początku, ale zawsze jednak krawędź boczna jest blokadą i kursor przez nie przechodzi :slight_smile: