Rozszezrenie .bin i .iso

Mam pytanie odnośnie tych rozszerzeń - mianowicie miałem obrazy płyt w formacie .bin i miały one odpowiednio pojemność 750 mb i 370 mb a następnie te obrazy przekonwertowałem programem winiso na format .iso i ich pojemność spadła odpowiednio na 650 mb i 280 mb. No i mam teraz problem czy to normalne czy nie i czy te obrazy z mniejszą pojemnością nie są jakieś wybrakowane ??

A i jeszcze jak ściągałem coś z eMule poprzez stronkę --------.com to tam pod tym plikiem miałem do ściągnięcia 2 linki zawierające pliki z rozszerzeniem .bin i dwa z rozszerzeniem .cue. Te z .cue mają bardzo małą objętość bo po ok 96 bajtów - no ale nie wiem do czego służą i czy są potzrebne do czegoś - wogóle system ich nie rozpoznaje i nie wiem jak je się da otworzyć ??

To normalne, że rozmiar w tej “kompresji” jest mniejszy.

Cue jest takim plikiem rozruchowym przy nagrywaniu - bezpośrednim - obrazów płyt na płyty CD/DVD.

:nonono:

A co do kompresjii. To jak ze zwyklych rozsypanych folderow i innych aplikacji zrobic obraz ?? Czyli z tego wszystkiego zrobic jeden np: *.bin/*.cue ???

Programem np. WinISO.

Lektura:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 942#303942