[ROZW] Bluetooth – jak wybrać katalog zapisywania

Jak wybrać w którym katalogu mają być zapisywane obierane pliki przez bluetooth? Patrzę w ustawienia bluetooth i nie widzę opcji wyboru katalogu. Gdy z innego kompa wysyłam plik przez bluetooth, to komputer odbiera i gdzieś zapisuje, ale za *cenzored* nie wiadomo gdzie. 

WINDOWS 7/8 ?

Win7

D:\BLUETOOTH  ( sterownik systemowy )

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\MICROSOFT\FILESQUIRT]

“LastReceiveFolder”=“D:\BLUETOOTH”

 

ODBIERZ :

 

WIN+R

 

%SYSTEMROOT%\SYSTEM32\FSQUIRT.exe -receive

 

Możliwość wyboru katalogu zapisu plików pojawia się po ich odebraniu a po naciśnięciu “Zakończ” są zapisywane (przenoszone z TEMP) w wybranym katalogu (do tego momentu odebrane pliki są zapisane w folderze TEMP) .

 

WYŚLIJ (DO) :

 

%SYSTEMROOT%\SYSTEM32\FSQUIRT.exe -send

 

również dla skrótu Bluetooth w :

C:\USERS\NAZWA UŻYTKOWNIKA\APPDATA\ROAMING\MICROSOFT\WINDOWS\ SENDTO

 

Jeżeli korzystamy z “Wyślij do” to nie trzeba dwa razy “pokazywać” pliku który chcemy wysłać (-send**) !**

 

USTAWIENIA BLUETOOTH :

 

%SYSTEMROOT%\SYSTEM32\RUNDLL32.exe SHELL32.DLL,Control_RunDLL %SYSTEMROOT%\SYSTEM32\BTHPROPS.cpl,1

 

Lista rozszerzeń plików do wysyłania jest ograniczona i można to ominąć zmieniając jego rozszerzenie np. na .txt i przywracając je później na prawidłowe w urządzeniu które go wysłało i odebrało (np. .m2ts) .

 

A tak w ogóle to uważam BLUETOOTH za “komputerowego darmozjada” i wolę SHAREIT 2.15 (szybkość transferu , brak ograniczeń co do typu plików) od LENOVO (bez “dodatków specjalnych” !) .

Chcę utworzyć katalog „Bluetooth” w katalogu „Dokumenty”. W rejestrze nie ma tego klucza, który podałeś.

  1. W katalogu Dokumenty utwórz katalog np. BLUETOOTH .

  2. Włącz ODBIERANIE (%SYSTEMROOT%\SYSTEM32\FSQUIRT.exe -receive) .

  3. Prześlij plik na komputer z innego urządzenia BLUETOOTH (+proces parowania - od słowa para w znaczeniu dwoje , nie mylić np. z parowaniem cieczy zwłaszcza z “rodziny” C2H5OH bo transfer pliku może się nie udać) .

  4. Po odebraniu pliku pojawi się opcja wyboru katalogu jego zapisu .

  5. Zakończ .

 

albo

Nie rozumiem, co mam zrobić z punktem 2. A w _regedit _niema tego klucza. [Chyba zainstaluję mu Linuksa, będzie prościej :)] Sparowałem urządzenia. Z Kubuntu na Win7 idą pliki i widać, że odbiera, ale nie pyta gdzie zapisać, po prostu zapisuje je gdzieś. Z Win7 na Kubuntu wysyła – jest ok.

 

Nawet jeśli wpiszę w wyszukiwarkę na Win7 nazwę pliku odebranego przez bluetooth, to go nie znajduje.

WIN+R = URUCHOM (wklejamy : %SYSTEMROOT%\SYSTEM32\FSQUIRT.exe -receive)

Jakie masz oprogramowanie Bluetooth ? Sterownik systemowy ?

O takie informacje ci chodzi? Włączam na Win7 odbierz plik z ikony bluetooth (to samo, co wpisując to polecenie wychodzi) i odbiera z Kubuntu, bo widać pasek postępu, a na Kubuntu mam info zakończono. Teraz te zdjęcia przesłałem z Win7 na Kubuntu i je wstawiam.

post-164433-0-30256900-1426678293_thumb.

post-164433-0-25575100-1426678303_thumb.

UPS !

Miałem na myśli oprogramowanie Bluetooth , bo sam sterownik urządzenia to trzeba zainstalować .

Jak mam to sprawdzić?

 

No i właśnie takie okno byłoby potrzebne, a nie ma go.

Wbudowany w laptopa ?

Ustawienia Bluetooth (wszystko zaznaczone) ?

 

%SYSTEMROOT%\SYSTEM32\RUNDLL32.exe SHELL32.DLL,Control_RunDLL %SYSTEMROOT%\SYSTEM32\BTHPROPS.cpl,1

 

Skopiować 2 wiersze !

Może być i tak :

RUNDLL32.exe SHELL32.DLL,Control_RunDLL BTHPROPS.cpl,1

Wbudowany w laptopa.

post-164433-0-90695500-1426679922_thumb.

Menedżerze Urządzeń nic nie brakuje ? Bo czasem trzeba zainstalować  systemowy “Moduł wyliczający urządzenia Bluetooth MTP” .

Na tym laptopie najpierw była Vista, a później zainstalowany Win7. Na stronie producenta są sterowniki do bluetooth dla Visty, ale i tak je zainstalowałem i już bluetooth działa. Brakowało paru zakładek z ustawieniami, a po instalacji sterowników już są i można ustawiać. Vista i Win7 to prawie to samo. Dzięki za pomoc :slight_smile: