[ROZW] Canon MP270 series – nie działa skanowanie

Drukarka z funkcją skanowania Canon MP270 series. Kubuntu 14.04.5, kernel 4.4, KDE 4.14.13 i wszystkie aktualizacje do dzisiaj. Parę miesięcy temu zainstalowałem Kubuntu i skaner działał, a teraz przestał skanować. Gdy uruchomię LiveCD Kubuntu to skaner działa. Objaw na zainstalowanym Kubuntu jest taki, że Kubuntu uruchamia skaner, słychać, że działa i widać, że mechanizmy przesuwają się i skanują, ale na laptopie jest pusta strona. Nie wiem kiedy to się stało, po której aktualizacji, bo przypuszczam, że to wina którejś aktualizacji, skoro na świeżo zainstalowanym systemie działał i na Kubuntu LiveCD też działa. Jak to naprawić, bo nie wiem jak się do tego zabrać? Odinstalowałem Skanlite i zainstalowałem i ciągle nie działa.

 

Edycja:

Okazuje się, że to jest na moim koncie coś w ustawieniach, co blokuje działanie, bo sprawdziłem na koncie gościa i działa.

 

Edycja:

Znalazłem problem:

W tym katalogu ~/.kde/share/config jest plik Skanliterc, który usunąć trzeba, żeby działał skaner. Kłopot jest taki, że po każdym zamknięciu Skanlite tworzony jest plik Skanliterc, który trzeba znowu usunąć przed ponownym uruchomieniem Skanlite. Nie wiem po co jest tworzony ten plik, bo tylko psuje działanie skanowania. Zawartość pliku Skanliterc:

[Image Saving]



NumberStartsFrom=1







[Options For CANON:Canon PIXMA MP270]



KSane::InvertColors=false



br-x=216.069321



br-y=297.010681



button-1=0



button-2=0



button-controlled=false



custom-gamma=true



gamma=2.199997



gamma-table=0:0:100



mode=Kolor



resolution=600 DPI



source=Skaner stacjonarny



tl-x=0.000000



tl-y=0.000000







[Window]



Geometry=740,400

Może trzeba zmienić któryś wpis, żeby nie trzeba było za każdym razem usuwać tego pliku?

 

Rozwiązany. W linii custom-gamma=true trzeba usunąć true i wpisać false lub w ustawieniach Skanlite w ustawieniach odznaczyć: Użyj tablicę kolorów użytkownika