[ROZW.] Próba instalacji Far Cry PL na Windows Vista 32bit

Witam. Mam następujący problem: nie mogę zainstalować Far Cry na Windows Vista 32-bit (przynajmniej we właściwościach systemu pokazuje, że Vista jest 32-bitowa). Sprawa wygląda tak, że instalator nawet nie chce ruszyć, klikam na niego, zaczyna mielić płytę i nic się nie dzieje. Zaznaczam, że płyta jest sprawna, bo wcześniej grałem na XP i nie było problemów. Vistę Premium Home mam zainstalowaną na laptopie Compaq Presario A900:

  • Intel Pentium Core Duo (2x 1.73MHz)

  • 2 GB RAM

  • karta graficzna zintegrowana Intel Graphics Media z 384 MB RAM

Nie chodzi o kwestie, czy Far Cry uruchomi się pod tą kartą graficzną, ale o sam fakt zainstalowania gry, a próbowałem instalator odpalać w trybie administratora, czy też z trybem zgodności z XP. Widziałem też w sklepie Far Cry z etykietą “kompatybilny z Windows Vista”. Spróbować z tą drugą wersją?

Do Moderatora: korzystałem z wyszukiwarki (w tym też z zaawansowanego wyszukiwania i nie uzyskiwałem żadnych wyników. Nie wiem, czy to tylko u mnie nie działa, proszę o wyrozumiałość :slight_smile:

Dla pewności sprawdź płytę skanem np. w Nero CD/DVD Speed. Może jednak jest uszkodzona lub napęd szwankuje.

Przetestowałem płytę za pomocą NeroDisc Speed 4. Płyta jest sprawna w 100%.

Jeszcze taka mała uwaga odnośnie możliwości odpalenia gry na moim sprzęcie: skorzystałem z Can You RUN It? i według tego co mi pokazało to (niby) nie odpalę Far Cry z powodu mojej zintegrowanej karty graficznej. Piszę “niby”, gdyż identyczny wynik wyszedł mi w przypadku gry Doom 3, a efekt jest taki, że Doom 3 chodzi mi na maksymalnych ustawieniach. Więc tym testem się nie będę sugerował :wink:

Racja. Nie sugeruj się Can You Run It. To totalna ściema. Gdyby gra się zainstalowała to z pewnością się uruchomi. Spróbuj zaktualizować WindowsInstallera, jeżeli masz nie najnowszą wersję.

A jak sprawdzić jaką mam wersję i (ewentualnie) skąd pobrać i jak zainstalować nowszą?

Poszukaj na stronach MS.

Nie mogę znaleźć Windows Installera na Vistę, tzn. pisze, że niby jest na Viste, ale jak już pobiorę plik to jest podpisany XP i za cholerę nie chcę się instalować. A tak swoją drogą póki co jestem po prostu zmuszony do siedzenia na Viście (obecnie przebywam za granicą). Po przyjeździe do kraju mam zamiar kupić XP- przynajmniej mniej nierwów i wszystko działa.

EDIT:

W końcu zainstalowałem =D> Sprawa wygląda tak, że albo coś jest z napędem, albo z płytą. Instalator się uruchomił… 5 minut po kliknięciu na setup.exe

Co ciekawe, gierk chodzi lepiej niż na XP. Trochę się pobawię z ustawieniami grafiki, ale na teraz mogę bez problemu ustawić szczegółówość (prawie) na max. Będę chyba tylko musiał dostosować rozdzielczość (tak jak w Doom 3).