[rozw.] SNDVOL32.EXE - Błąd aplikacji

Podczas próby otworzenia regulacji głośności dostaje błąd sndvol32.exe “Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000005)”

Typ zdarzenia:	Informacje

Źródło zdarzenia:	Application Popup

Kategoria zdarzenia:	Brak

Identyfikator zdarzenia:	26

Data: 2009-11-28

Godzina: 11:18:20

Użytkownik: Brak

Komputer:	M2NSLINF560

Opis:

Podręczne okno aplikacji: SNDVOL32.EXE - Błąd aplikacji : Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000005). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację. 


Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

Błąd pojawił się po użyciu opcji “detect broken codecs and filters, other fixes” i “Reset settings of codecs/filters” w codec tweak tool (k-lite mega codec pack). Tak bynajmniej mnie się wydaje gdyż właśnie przed tą operacją jeszcze regulacja działała.

Szukałem trochę po innych forach i zastosowałem się do podmiany samego pliku sndvol32.exe z oryginalnej płyty instalacyjnej windows, podmieniłem tak samo plik ntdll.dll (który miał inny rozmiar niż ten z płyty instalacyjnej). Dodatkowo przeinstalowałem sterowniki do dźwięku (c-media cm6501), przeinstalowałem pakiet k-lite mega codec pack 5.44. Skorzystałem także z polecenia sfc /scannow, niestety kiedy windows chciał podmienić pliki cały czas dostaję komunikat że włożona płyta nie jest właściwa, próbowałem z oryginalną płytą jak i kopią zapasową.

Windows XP Pro SP3 + .net framework 1.1, 2.0 SP2, 3.0, 3.5 SP1

  • płyta główna ASUS M2N-SLI NF560 (sterowniki najnowsze nForce 15.23, Cool’n’Quiet V21706)

  • karta dźwiękowa zintegrowana c-media cm6501 (sterowniki najnowsze 5.12.02.4219 (72))

  • grafika nv gf9600GT (również najnowsze stery ForceWare 195.62)

  • procesor Athlon64 X2 4200+ (Processor Driver 1.3.2.0, DualCore Optimizer 1.1.4)

System instalowałem 2 dni temu (i już popsułem :P), żadnych aktualizacji automatycznych nie stosowałem.

Informacji chyba w miarę dużo podałem, jak czegoś nie ma to pytać.

EDIT: Problem rozwiązany… ComboFix rulez!