[Rozw.] TeamSpeak - Mikrofon nie działa

Otóż mam problem przewijający się przez masę forów internetowych, zostało o nim pewnie napisane setki wątków i tysiące postów… a ja za cholerę nie mogę znaleźć sposobu aby TS u mnie działał (a ze 2-3 miesiące temu miałem go na tym samym sprzęcie i systemie i hulał aż miło).

dzwiękówka zintegrowana c-media cm6501 sterowniki najnowsze (a już na pewno takie same na których wcześniej TS działał)

windows xp sp3

TS w wersji 2 RC2 (2.0.32.60) skonfigurowany według tego opisu.

Mikrofon jest zaznaczony w opcjach nagrywania, głośność full. W rejestratorze dźwięku mic działa, tak samo jak mam włączony odsłuch mikrofonu to słychać jest go w głośnikach.

Czyli w samym windowsie jest on dobrze skonfigurowany, w TS pewnie też, od początku konfigurowałem go według w.w. opisu i działał (a teraz fochy robi).

Wydaje mi się że problem tkwi w sterownikach, tylko jak się pozbyć tego problemu?

zobacz na ustawienie mojego TS:

http://www.mypicx.com/11282009/TS2/

wlaczyles Mic Boosta?

Według Twoich ustawień także nie działa.

Mic Boosta nie włączę bo w menu nie mam aktywniej opcji sterowniki zaawansowane.

mic boosta musisz włączyć w ustawieniach programu od dźwiękówki, nie jestem pewien czy c-media uzywa realtek sound managera, ale sprawdź to:

jak nie to napisz do mnie na gg, to zrobię to z teamviewera

c-media ma swój własny menedżer dźwięku, do tego bardziej ubogi niż realtek, nie ma tam żadnych bardziej zaawansowanych opcji mikrofonu ponad regulację głośności :?

2e8da73ec011.jpg

EDIT: Problem rozwiązany, znalazłem na necie inne sterowniki i wszystko działa. BTW masakra z tą numeracją driverów c-media podczas instalacji były niższe wersją niż te co miałem, a w panelu c-media mają wyższy (od poprzednich) i kompletnie inny numerek :?