Rozwiąż wymiane baterii w laptopie acer


(Blank1986) #1

witam

posiadam laptopa ASPIRE 5738..mam problem z bateria beztytuuiuiy.png

czytałem ze spowodowane jest przez windows 7 który mam zainstalowany, szukałem na allegro typu baterii do laptopa ( typ bateri jaki mam to AS07A75 Li-on Battery Pack 11.1V 4400mAh/46Wh) i nigdzie nie moglem znaleźć.. może źle szukałem wiec licze na wasza pomoc.


(MaRa) #2

Widocznie bateria zaczyna ze starości tracić swoje właściwości. Bateria litowo-jonowa ma żywotność od 6 miesięcy do 3 lat po wyprodukowaniu (w zależności od obchodzenia się z nią). Później zachodzą zmiany chemiczne i bateria przestaje działać.

Nieco większą żywotność mają akumulatory NiMH, żelowe i ołowiowe. Natomiast nieużywane już NiCd działały po kilkanaście lat.

To dlatego tak chętnie daje się baterie litowo-jonowe do aparatów fotograficznych i innej elektroniki, choć wystarczyłyby standardowe i tanie paluszki R3 lub R6, wymienialne na akumulatorki NiMH. Dlatego w iPodach i iPhone'ach bateria jest na stałe, niewymienialna.

Akumulator powinien być dostępny w sklepach komputerowych, są w hurtowniach najprzeróżniejsze modele. Szuka się po modelu komputera, nie po oznaczeniu baterii.

A jak nie ma, jedyne co pozostaje to wymiana całego komputera (nie przez przypadek).


(Wolfgar) #3

Kupić nową baterie? Bateria ulega zużyciu. Na allegro znalazłem kilka aukcji:

http://allegro.pl/listing.php/search?string=AS07A75&category=0&description=1&order=t


(Wierszegl) #4

Jeżeli akumulator jest napewno wyeksploatowany i wystąpił efekt pamięci ogniw (powodujący w niektórych typach akumulatorów utratę rzeczywistej, albo tylko pozornej pojemności akumulatora) to próbował bym jednak ożywić akumulator. Tutaj opisałem jak to zrobić: http://professionalpendrive.blogspot.co ... torow.html