[ROZWIĄZANE] Fast startup nie działa

Cześć,

 

próbuję na laptopie (Acer 3820TG) wymusić hybrydowe zamykanie systemu, tak żeby funkcja fast startup zadziałała. Próbowałem wszystkiego z tego poradnika: http://www.eightforums.com/tutorials/7806-fast-startup-force-use-all-users-windows-8-a.html ale za każdym razem system zamyka się normalnie a ponowne uruchomienie to ponad minuta. Co dziwne, fast startup działa gdy zamknę system z linii poleceń używając “shutdown.exe /s /hybrid /t 0”. Zamknięcie systemu to 3-4 sekundy a uruchomienie 10-15. 

 

Ktoś potrafi pomóc? W ostateczności utworzę plik bat z tą komendą ale wolałbym jednak nie obchodzić tego w ten sposób. 

 

///

Ok, już rozgryzłem problem. Okazuje się, że system inaczej interpretuje przycisk ZAMKNIJ otwierany z menu zasilania z lewego dolnego rogu ekranu a inaczej ten z Modern UI w panelu z prawej strony ekranu. Na komputerze stacjonarnym zawsze korzystałem z tego po lewej i komputer uruchamiał się w ~15 sekund, dlatego byłem pewien że funkcja fast startup działa. Okazało się, że nie, trzeba wyłączać komputer przyciskiem z Modern UI. Teraz laptop to ~15 sekund a stacjonarny ~8 sekund do uruchomienia :slight_smile: