[Rozwiązane] Klient pocztowy z możliwością dodania notatki

Witam serdecznie!

Chciałbym nieco usprawnić swoją pracę i wpadłem na pewien pomysł.

Otóż mam służbową skrzynkę mailową, na którą otrzymuję różne maile - a to jakieś zamówienie do wykonania, a to prośba o projekt, a to prośba o sprawdzenie czegoś itp, itd. Maili jest dość sporo, niektóre do zrobienia od ręki, do niektórych muszę wrócić jutro, pojutrze, niektóre dotyczą jakiegoś jednego dużego projektu…

No i przydałaby się na liście maili dodatkowa kolumna, w której np. przed Tytułem maila mógłbym dopisać parę słów swojego komentarza, takiego tylko dla mnie, czyli np. “do zrobienia na piątek”, “sprawdzić zamówienie”, czy np. “projekt ABB” (gdybym miał kilka maili odnośnie projektu ABB). To by bardzo ułatwiło mi pracę, ponieważ nie musiałbym specjalnie wchodzić w każdego maila i za każdym razem go przeglądać żeby przypomnieć sobie czego on dotyczy. Umożliwiłoby mi to także pewne filtrowanie i szybkie wyciągnięcie na wierzch maili dotyczących np. wspomnianego wyżej projektu ABB.

Dotychczas używam Thunderbirda i nawet dobrze mi się z nim żyje, ale brakuje mi tej jednej funkcjonalności.

Znacie może jakiś program pocztowy, który to umożliwia?

Dawno nie korzystałem z Thunderbirda, ale z tego co kojarzę masz w nim Etykiety. Domyślnie bodajże jest ich 5, ale można tworzyć nowe.

Tak jak napisał Ci “kamil_w” w Thunderbirdzie masz mozliwość oznaczania wiadomości etykietami. Na konkretnej wiadomości klikasz PPM, pokazuje Ci sie zakładka menu i tam mniej więcej po środku masz “Etykieta”, rozwijasz menu “Etykieta” i wybierasz etykietę jaka Ci pasuje. Wówczas wiadomość ma kolor wybranej etykiety. Po otwarciu wiadomości w pasku tytułowym pokazuje Ci sie oznaczenie etykiety i informacja o niej. Etykiet “fabrycznie” masz 5, ale możesz tworzyć nowe z własnymi opisami i kolorami. Myślę, że to bardzo ułatwi Ci pracę.

Znalazłem jeszcze informację o takiej wtyczce:

https://addons.mozilla.org/pl/thunderbi … 49086b6261

Z Etykiet korzystam, ale niestety nie jest to idealne rozwiązanie gdyż Etykiety tworzone są “na sztywno”, czyli z góry ustalane są etykiety, którymi mogę oflagować wiadomości. Oczywiście mogę do każdej wiadomości stworzyć nową etykietę, ale jest to dość uciążliwe i w krótkim czasie ilość tych etykiet stanie się ogromna, co uniemożliwi wygodne ich używanie. Dużo lepszym rozwiązaniem byłaby możliwość wpisania paru słów już na liście maili, obok tytułu.

Dodane 10.11.2011 (Cz) 12:59

Z jakiejś wcześniejszej wersji XNote korzystałem wcześniej, ta widzę jest nowsza. Zainstalowałem, ale to jeszcze nie jest to. Dodawane są notatki, ale i tak nie są widoczne bezpośrednio na liście w osobnej kolumnie, a jedynie jako ikonka, że danej wiadomości przypisano notatkę i dopiero po kliknięciu na wiadomość widzę notatkę.

Jest to na pewno już jakieś udogodnienie, ale jakby dało się mieć taką dodatkową kolumnę z widocznymi od razu notatkami, to byłby cud, miód i orzeszki :slight_smile:

Tak się zastanawiam… czy rzeczywiście tylko mi przydałaby się taka funkcjonalność? Myślę że prawie każdemu, kto często korzysta z maili coś takiego ułatwiłoby organizację wiadomości.

W programie The Bat! w konfiguracji widoku listy mozna dodać pole “NOTATKA”, ale jak to sie dokładnie konfiguruje i jak działa to Ci dziś nie powiem. Niedługo kończę pracę. Mogę “pobawić” się tym w poniedziałek i dać Ci info…

Tak, chyba jest taka funkcjonalność w The Bat!, ale jest on płatny a wolałbym coś darmowego.

Ale…

Udało się zrobić to w Thunderbirdzie! !!

Poprzez wspomniany wcześniej XNote - zacząłem grzebać w jego ustawieniach i znalazłem opcję, dzięki której “x” pierwszych znaków (ilość ustalana przez użytkownika) wyświetlana jest bezpośrednio w kolumnie na liście maili, a reszta po kliknięciu na wiadomość. Jest to chyba najlepsze z możliwych dla mnie rozwiązań. :slight_smile:

Jestem w siódmym niebie, należy się Wam, chłopaki duuuuże piwo!