[rozwiązane] Komputer sam się uruchamia

Dzień dobry mam niestety nie zadobrą sprawę bo wczoraj wylałem na mój komputer stacjonarny zimną herbatę i komputer się uruchamia a potem gaśnie czasami działa jakieś 2-3 min i się wyłącza Prawdopodobnie jest zwarcie

Prawdopodobnie jest komputer do wymiany.
Jak wylałeś zimną lub gorącą herbatę, względnie jakikolwiek inny napój, to odpina się elektronikę, a nie uruchamia.

Podaj specyfikacje pacjenta, ale płyta główna jest prawie na 100% na śmietnik, możliwe, że zasilacz i grafika. Reszta raczej przeżyła.

To znaczy, na co dokładnie? Na obudowę, czy do wewnątrz? Gdzie ten płyn spłynął?

Obudowa

Procesor i karta graficzna jest dzialająca

Po pierwsze odłącz przycisk power i reset od płyty głównej i zobacz, czy też samo się uruchamia.
Wtedy wyeliminujesz prawdopodobieństwo, że płyn powoduje zwarcie w przycisku bezpośrednio.

Na twoim miejscu wyjąłbym wszystkie bebechy z komputera i dokładnie pooglądał, gdzie herbata mogła się dostać.

Obudowa gdzie, bo jak “od góry”, to amsz wiatraki i może być wszędzie i nigdzie…

W środku obudowy, czy na zewnętrznych ściankach…?

No i najważniejsza sprawa: sugerowałem nie uruchamiania zalanego komputera, a Ty dalej go psujesz … eh :slight_smile:

Budy nie zalałem nigdy- schowana.
Ale za to moje klawiatury przyjęły wszystko co da się palić i pić. Teraz mam 3 zapasy w szafie.
I biurko z wysuwaną półką na klawę.

Update : Temat zostaje zamkniety bo komputer był w serwisie

Karta graficzna była zalana oraz odudowa do wymiany koszt :300 zł z hakiem

Teraz to piszę z tego komputera :smile:

Zazwyczaj kłódkom :lock: zamyka się tylko tematy z :poop:burzą :cloud_with_lightning: :zap:.

Możesz najwyżej sobie zablokować powiadomienia dla tego wątku po przez ustawienie “wyciszenie” zamiast “śledzenie”.