[ROZWIĄZANE] Monitor szuka sygnału po wyłączeniu komputera

Witam.

Nowy komputer mam od lutego, ale problem występuje od ok. 2 tygodni. Mam monitor Samsung S24D300 połączony hdmi z kartą GeForce GTX 950. Problem jest następujący: wydaje polecenie zamknięcia systemu (Windows 10), gdy komputer wszystko zapisuje i przygotowuje się do wyłączenia, monitor się wyłącza (przechodzi w stan czuwania), ale w momencie wyłączenia komputera, monitor nagle się włącza i szuka sygnału jednocześnie wyświetlając komunikat “Sprawdź kabel sygnałowy”.

Wcześniej tego nie było, a zaczęło się gdy odłączyłem komputer od prądu, gdyż zanosiło się na burzę (i faktycznie nadeszła). Po niej podłączyłem wszystko z powrotem i zaczęły się cyrki z monitorem.

To jest standardowa opcja monitorów Samsung. U mnie, po wyłączeniu komputera, też pojawia się komunikat o sprawdzaniu kabla sygnałowego i po ok minucie monitor przechodzi w tryb uśpienia ( wygasza ekran ). Jedyna opcja to przy wyłączaniu kompa, od razu wyłączyć go przyciskiem On/Off :slight_smile: Może wcześniej miałeś włączone inne ustawienia monitora ?? Po jego całkowitym odłączeniu od prądu mogły się zresetować i musisz pogrzebać w Menu :wink:

U mnie w stan uśpienia nie przechodzi, tylko ciągle wyświetla komunikat o szukaniu sygnału. Przywróciłem ustawienia fabryczne i dalej to samo. Gdy “usypiam” komputer - to samo.

 

EDIT:

Problem rozwiązany. Odłączyłem kabel hdmi i podłączyłem na nowo. Wraz z wyłączaniem/usypianiem komputera, monitor przechodzi w stan czuwania i nie szuka już sygnału.