[Rozwiązane] Przerywające się połączenie z internetem


(Radioskoda) #1

Witam,

od jakiegoś czasu miewałem problemy z połączeniem z internetem (z modemem jest wszystko w porządku), w dniu wczorajszym postanowiłem zaktualizować antyvirusa, po wejściu na stronę eseta, pojawiała mi się czysta strona, po zastosowaniu się do rad w kilku tematach udało mi się z tym poradzić. Zaktualizowałem ESETa i przeskanowałem komputer, wykryte zostało kilkanaście zagrożeń, które antyvirus usunął. Nie naprawiło jednak to moich problemów z internetem. Standardowo po 5 minutach od połączenia się z siecią internet zaczyna 'mulić' i w pewnym momencie przestaje działać. Ponowne łączenie się z siecią nic nie daje, aby znów działał muszę restartować PCta. Po podłączeniu modemu do drugiego komputera, ten działał bez większych kłopotów. Jest na to jakaś rada?

Logi OTL -http://wklej.to/pYP58


(Acorus) #2

Pokaż jeszcze log extras.


#3

radioskoda , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Radioskoda) #4

Extras - http://wklej.to/NGmcq

OTL - http://wklej.to/6ZYVP

Dopiero teraz zwróciłem na to uwagę przy skanie OTL'em, po jakimś czasie komputer automatycznie przeskakuje w wygląd klasyczny, zostaje przerwane połączenie z internetem.

@Areh, taka nazwa tematu pasuje? Szczerze mówiąc, sam nie wiem jak to nazwać, nie mam pojęcia jaki jest to virus, ani jakie procesy zachodzą w systemie, bo najzwyczajniej w świecie się na tym nie znam.


(Acorus) #5

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt..Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(Radioskoda) #6

Extras - http://wklej.to/wqfdh

OTL - http://wklej.to/2DpnT

Usuwanie - http://wklej.to/UcIgr


(Acorus) #7

W OTL użyj opcji Sprzątanie.Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach:http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY WIRUSÓW

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.


(Radioskoda) #8

Problemy z internetem ustąpiły.

Jednak teraz cały Windows działa w miarę wolno, temperatura komputera również jest wysoka, [Czysty, chłodzenie działa poprawnie] użycie procesora wg managera zadań też jest niewiarygodnie wysokie - podczas korzystania z Mozilli i Gadu-Gadu wynosi około 70%. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane :confused:

Extras - http://wklej.to/LIg7e

OTL - http://wklej.to/OsmaW


(Acorus) #9

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html

Użyj USBFix http://www.teamxscript.org/usbfixTelechargement.html

Kliknij w nim na przycisk "DELETION" (jeśli jakiś folder nazwałeś muza lub muzyka to zmień na inną przed użyciem USBFix.).


(Radioskoda) #10

Dr. Web nic nie wykrył. Po użyciu USBFixa procesor wrócił do normalnego użycia na poziomie 22%. Internet działa poprawnie.

Jedynie komputer nagrzewa się do 50*C, ale wydaje mi się, że po dokładnym wyczyszczeniu środka wszystko wróci do normy.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. :slight_smile: