Rozwiązanie: Google jako wyszukiwarka na wortalu

Witam,

Kilka osób zwróciło uwagę na to, że na wortalu przydałaby się bardziej precyzyjna wyszukiwarka. Moja propozycja to Google, jednak można zdefiniować własną wyszukiwarkę. Oczywiście, modyfikacji można dokonać za pomocą skryptu UserJS, podobnie jak w przypadku poprawki dla forum.

original

Aby osiągnąć podany efekt we własnej przeglądarce (obsługiwane: Opera i Firefox), należy skorzystać ze skryptu UserJS. W przypadku przeglądarki Firefox konieczna będzie instalacja dodatku Greasemonkey oraz zmiana rozszerzenia pliku ze skryptem z .js na .user.js. W Operze natomiast nie ma takiej potrzeby.

Można także wykorzystać uniwersalny mechanizm wyszukiwawczy Google i zdefiniować prostą komendę

słowo_kluczowe site:dobreprogramy.pl

czyli np. szukamy wyrażenia “windows”

polecenie powinno brzmieć:

windows site:dobreprogramy.pl

MarS, przecież ten skrypt robi dokładnie to, co napisałeś. Kliknąłeś chociaż odnośnik?

Skoro robi dokładnie to samo co ja napisałem to po co mi jakiś skrypt? :slight_smile:

Bo oszczędza cyrków z wpisywaniem adresu i przełączanie się między serwisami? :roll:

Nie ma żadnego przełączania się pomiędzy serwisami. Wpisuję w okno wyszukiwarki Google z prawej strony Firefoxa odpowiednią komendę i po sprawie

Naprawdę, nie rozumiem twojego problemu… skoro skrypt nie jest ci potrzebny, to dlaczego musisz to kilkakrotnie powtarzać w temacie? Aczkolwiek możliwe, że nie po prostu nie rozumiesz idei działania UserJS.

Napisałem dla siebie, bo nie mam ochoty wpisywać za każdym razem długiego zapytania do Google. Jeśli ktoś skorzysta, to proszę bardzo, ale nie mam zamiaru nikomu udowadniać, że jest przydatny. Tym bardziej, że to kilka prostych linijek kodu.

Ależ ja nie mam żadnego problemu. Uzupełniam tylko Twoja wypowiedź, że to co mam zrobić jakimś tam skryptem mogę zrobić przy pomocy prostej komendy i bez żadnego kombinowania

…i tyle

Nie rozumiem dlaczego się unosisz

„Unoszę się”, bo nie doczytałeś wiadomości i swoje usprawiedliwienie ciągniesz w nieskończoność. Dla mnie temat jest zamknięty.

MarS , tylko po co każdorazowo pisać dodatkowe 21 znaków? Niby to nie jest dużo, ale zawsze można gdzieś zrobić literówkę.

Wasacz , dzięki wielkie. Nie jestem zwolennikiem UserJS, ale dzięki Tobie chyba się nimi bardziej zainteresuje.

Coś takiego przydałoby się na forum.

Nie widze potrzeby dodawania Google do wyszukiwarki vortalowej, bo Google wcale nie są od niej lepsze.

Bardziej precyzyjna - chodzi tu o to, żeby można było zaznaczyć programy bezpłatne, płatne, na jakie systemy operacyjne itp.

Wasacz , wielkie dzięki, przyda się :slight_smile:

Pozdrawiam.

Kpc21: Spróbuj z inurl:filtr=1 :wink:

podobnie mysle tyle że jak by co to lepszym wyjściem była by wyszuiwarka z programu AdSense, dokłądnie nie wiem jak sie “fachowo” nazywa, ale chodzi o fakt zarobku pieniędzy przez vortal gdy ktoś skożysta z wyszukiwarki i kliknie na płatna reklame w wynikach wyszukiwania, zawsze jakaś dodatkowa alternatywa, na dodatek pozyteczna :stuck_out_tongue: