Rozwiązanie zadania logomocja

Czy może mi ktoś rozwiązać to zadanie w Logomocji ?

Nikt tutaj pracy domowej nie będzie za ciebie odrabiać. Zrób to sam, a jeśli będziesz miał jakiś problem, na który Google nie będzie znało odpowiedzi (w co wątpię), dopiero zadaj pytanie.

Chodzi mi o wskazanie toku myślenia. Jak to zrobić? a potem to napisze w LOGO

Zakładam, że przekazana nam wartość to n. Dla ułatwienia poszczególne czynności rozbiję na funkcje, które odpowiednio ponazywam.

No więc ja bym do tego podszedł tak: napisałbym sobie najpierw dwie funkcje “RysujZielony” oraz “rysujZolty” za parametr przyjmujące X i Y, która rysowała by mi podstawowy kształt zielony i podstawowy kształt żółty na podanej pozycji.

Następnie w funkcji “rysujRzad” przyjmującej parametr m (gdzie m=n dla pierwszego uruchomienia funkcji, m=n-2 dla drugiego, m=n-4 dla trzeciego itd) wywołałbym rysowanie zielone m razy, za każdym razem podbijając Y o 2.5 i X o 5.5, aby otrzymać rząd zielony. To samo z żółtym, tyle, że wywołane m-1 razy.

W funkcji “flaga” (czyli naszej głównej, z zadania) wywołałbym “rysujRzad” n/2 razy. Jeśli nigdzie się nie machnąłem, to powinieneś dostać wymagany obraz.

Jeśli coś jest nie jasne, to pytaj.

Narysowałem te dwa kształty ale nie rozumiem tego X i Y co one oznaczają (oto k1
ugp "1
ukp "czarny
ukm "2
wielokąt [
np 8 lw 90 np 8 pw 90
np 16 pw 90 np 8 lw 90
np 8 pw 90 np 32 pw 90
np 8 lw 90 np 8 pw 90
np 8 pw 90 np 8 lw 90
np 8 pw 90 np 8 pw 90
np 16 lw 90 np 16 lw 90
np 8 lw 90 np 8 pw 90
np 8 pw 90 np 8 lw 90
np 8 pw 90 np 8]

już

I TAK SAMO K2 TYLE ŻE NA POCZĄTKU PW 180)
Jak byś mógł bardziej wyjaśnić