[Rozwiązany] "Audio Device on High Definition Audio Bus" zamiast zwykłej karty dźwiękowej

(Veteranus) #1

Witam.

Mam problem: Po instalacji Windows XP Professional SP 2 nie było dźwięku, a zamiast karty HD jest "Audio Device on High Definition audio Bus". Zainstalowałem SP 3, poprawkę dźwięku dla Windows XP, a dźwięku nie ma. Powiem także, że wcześniej był Win 7, tam wszystko działało (poza tym że działał wolno) dźwięk też. Zainstalowałem Driver Booster 3 i kiedy niby zaktualizowałem to tylko Brak Danych i tyle.

Model płyty głównej: GIGABYTE S-series Motherboards M61PME-S2, z procesorem AMD Athlon X2 64 Dual Core 5000+ 2.61 GHz (nie znam karty dźwiękowej, schowana pod kartą graficzną, a tego już sobie nie chcę zepsuć).

Screen z menedżera zadań [KLIK].

Problem rozwiązany, to tylko błąd w Win XP. Pomoże tylko zmiana systemu (ponowne zainstalowanie niewiele da)

(ybu) #2

Twój model płyty głównej(Zintegrowany układ dźwiękowy Realtek ALC662)

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m61pme-s2_2x/specs/

• do pobrania=>sterowniki=>Windows XP 32bit lub 64bit=>pobierz i zainstaluj sterownik Chipset i Audio

(Veteranus) #3

Dzięki za podanie karty dźwiękowej, ale stery i tak nie działają. [SCREEN] Ten sam błąd co przy innych

(Drobok) #4

Popraw tytuł na mówiący o problemie, inaczej temat wyląduje w koszu

(Veteranus) #5

Jeśli na XP nie działają stery, a na 7 tak to chyba będę się musiał bawić, ponieważ dysk C: ma 55 GB miejsca na dysku, a E: 232 GB. Czy można jakoś zmienić E: na C:, a C: na np. Q:?

(Drobok) #6

Ta karta się gryzie z sp3 z tego co pamiętam, wejdź sobie w manager zadań, tam się zmienia widok wg kategorii w którymś z podmenu (bo w tym domyślnym nie masz wszystkiego), zmień sobie ten widok potem odinstaluj wszystko audio co tam będzie i wtedy dopiero zainstaluj sterownik dźwięku.

(Veteranus) #7

No właśnie jest problem bo mi mówi, że nie mogę tego urządzenia odinstalować, bo “jest wymagane do rozruchu komputera”, a i tak jak przełączę do widoku zaawansowanego nie ma innych urządzeń

(Drobok) #8

Spróbuj w trybie awaryjnym

(Veteranus) #9

Zamykam temat zainstalowałem Windows 7 na drugim dysku i śmiga szybko. A jeśli chodzi o “Audio Device on High Definition Audio Bus” to błąd w Win XP, bo tak właściwie to ten komp jest dla Visty przeznaczony

(sfirecki) #10

To nie to, że komp był dla visty przeznaczony. Ja też mam dalej kompa, na którym kiedyś była zainstalowana vista, a teraz jest Xp. Z głosem był problem.
 Po instalacji XP i usunięciu Visty miałem zainstalować Realtek sterowniki, a okazało się, że za mój dżwięk odpowiada CONEXANT HIGH DEFINITION SMART AUDIO 221.  I na siłę instalowałem sterownik, który miał nie pasować wg XP. Przed instalacją sterownika dźwięku  Instalowałem też z tego linka High Definition Audio architektury UAA

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/888111

Było trochę zabawy z tym pamiętam, ale komp chodzi i dźwięk gra dalej sprawnie.

(Veteranus) #11

Właśnie w tym problem, że moja płyta główna to starszy model i karta dźwiękowa, jak i graficzna są przestarzałe, ale Win 7 instaluje sterowniki w czasie instalacji systemu