[Rozwiązany] "Audio Device on High Definition Audio Bus" zamiast zwykłej karty dźwiękowej

Witam.

Mam problem: Po instalacji Windows XP Professional SP 2 nie było dźwięku, a zamiast karty HD jest “Audio Device on High Definition audio Bus”. Zainstalowałem SP 3, poprawkę dźwięku dla Windows XP, a dźwięku nie ma. Powiem także, że wcześniej był Win 7, tam wszystko działało (poza tym że działał wolno) dźwięk też. Zainstalowałem Driver Booster 3 i kiedy niby zaktualizowałem to tylko Brak Danych i tyle.

Model płyty głównej: GIGABYTE S-series Motherboards M61PME-S2, z procesorem AMD Athlon X2 64 Dual Core 5000+ 2.61 GHz (nie znam karty dźwiękowej, schowana pod kartą graficzną, a tego już sobie nie chcę zepsuć).

 

Screen z menedżera zadań [KLIK].

 

Problem rozwiązany, to tylko błąd w Win XP. Pomoże tylko zmiana systemu (ponowne zainstalowanie niewiele da)

Twój model płyty głównej(Zintegrowany układ dźwiękowy Realtek ALC662)

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m61pme-s2_2x/specs/

  • do pobrania=>sterowniki=>Windows XP 32bit lub 64bit=>pobierz i zainstaluj sterownik Chipset i Audio

Dzięki za podanie karty dźwiękowej, ale stery i tak nie działają. [SCREEN] Ten sam błąd co przy innych

Popraw tytuł na mówiący o problemie, inaczej temat wyląduje w koszu

Jeśli na XP nie działają stery, a na 7 tak to chyba będę się musiał bawić, ponieważ dysk C: ma 55 GB miejsca na dysku, a E: 232 GB. Czy można jakoś zmienić E: na C:, a C: na np. Q:?

Ta karta się gryzie z sp3 z tego co pamiętam, wejdź sobie w manager zadań, tam się zmienia widok wg kategorii w którymś z podmenu (bo w tym domyślnym nie masz wszystkiego), zmień sobie ten widok potem odinstaluj wszystko audio co tam będzie i wtedy dopiero zainstaluj sterownik dźwięku.

No właśnie jest problem bo mi mówi, że nie mogę tego urządzenia odinstalować, bo “jest wymagane do rozruchu komputera”, a i tak jak przełączę do widoku zaawansowanego nie ma innych urządzeń

Spróbuj w trybie awaryjnym

Zamykam temat zainstalowałem Windows 7 na drugim dysku i śmiga szybko. A jeśli chodzi o “Audio Device on High Definition Audio Bus” to błąd w Win XP, bo tak właściwie to ten komp jest dla Visty przeznaczony

To nie to, że komp był dla visty przeznaczony. Ja też mam dalej kompa, na którym kiedyś była zainstalowana vista, a teraz jest Xp. Z głosem był problem.
 Po instalacji XP i usunięciu Visty miałem zainstalować Realtek sterowniki, a okazało się, że za mój dżwięk odpowiada CONEXANT HIGH DEFINITION SMART AUDIO 221.  I na siłę instalowałem sterownik, który miał nie pasować wg XP. Przed instalacją sterownika dźwięku  Instalowałem też z tego linka High Definition Audio architektury UAA

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/888111

Było trochę zabawy z tym pamiętam, ale komp chodzi i dźwięk gra dalej sprawnie.

 

 

Właśnie w tym problem, że moja płyta główna to starszy model i karta dźwiękowa, jak i graficzna są przestarzałe, ale Win 7 instaluje sterowniki w czasie instalacji systemu