[ROZWIĄZANY] Błąd z ładowaniem facebook

Mam dość nietypowy i niezrozumiały dla mnie problem z facebookiem. Otóż “nie działa”. Dokładnie objawia to się tym że chromium/firefox nie może załadować strony gdy wszystkie inne www śmigają elegancko.

Aby strona zadziałała musze wyczyścić dane przeglądarki, wtedy chwile podziała (strona główna ;D) i znów… nie działa -> czyszczę -> działa.

Jakieś sugestie, pomysły :D? Na windowsie na tym samym sprzęcie czy innych kompach w domu (tylko windows) + smartphone (all podpięte pod jeden ruter) działa git.

Trochę googlowałem, ale nic konkretnego prócz podobnych zagadnień o problemie z fb nie znalazłem.

Kiedyś podobną sytuację miałem na Debianie, ale jakoś mi to mocno wtedy nie przeszkadzało, teraz chciałem by działał :stuck_out_tongue_winking_eye:

Arch Linux (dokładnie Cinnarch)

fufus ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Pewnie internet łapiesz przez wifi ?

po kabelku :wink:

Spróbuj zmienić dnsy.

w resolv.conf mialem jedynie “nameserver 192.168.0.1” czyli IP rutera, dopisałem nad nim IP do OpenDNS

nameserver 208.67.222.222

nameserver 208.67.220.220

blokada przed edycją, reboot i nic… efektu brak. jak było tak jest ;(

Spróbuj podłączyć internet inaczej niż przez kabel , nie wiem np. przez telefon ,to pozwoli nam sprawdzić czy to wina routera .U kolegi było podobnie wi-fi prawie nie chodziło, a przez kabel to tylko troszkę lepiej.Zmienił router bo i tak musiał i było dobrze . mogły to być ustawienia tego routera ,tyle że ja mu je restartowałem i zmieniałem wg różnych poradników i nic.

Połączyłem się przez telefon (SGS 1) po USB i wygląda na to że jest ok.

Hmm… mój ruter to Axesstel MV400 od iPLUS CMDA. (Kurka jeszcze do września umowa a LTE aż się prosi ;/ (możliwości kablowego brak))

Jakieś sugestie/rady co można by z tym fantem zrobić? Dziwne że tylko jedna strona ma z tym problem, a cokolwiek inne działa git.

Dodane 14.04.2013 (N) 23:35

Nikt nie ma pomysłu? Podoba mi się ten system, ale przelogowywać się na windę by sprawdzić fb to tak mi się średnio chce :E

Dodane 24.04.2013 (Śr) 16:27

Rozwiązane :wink: Samo przeszło po większej aktualizacji systemu.