[Rozwiązany] DD-WRT nie uruchamia się SSH

Router TP-Link TL-WR1043ND v1.10, DD-WRT build 21061

Tak jak w temacie już nawet zerknąłem do wiki i zrobiłem po kolei:

i nic z terminala wypluwa tylko to:

[przemo@arch ~]$ ssh root@192.168.1.1

Connection closed by 192.168.1.1

Natomiast połączenie przez telnet działa, ale jednak wolałbym SSH ze względów bezpieczeństwa. W procesach jest tylko telnetd http://wklej.to/EBO3z a sshd mimo że aktywowany w webpanelu nie. Uruchomienie z konsoli w poniższy sposób również nie pomaga…

root@DD-WRT:/sbin# startservice sshd

Myślę, że powinieneś napisać na forum DD-WRT a nie tutaj. W końcu to oni stworzyli oprogramowanie z którego korzystasz.

Zapora nie blokuje portu 22? Próbowałeś przeskanować, np. Nmapem czy port 22 jest otwarty? Upewnij się, że w ustawieniach demona ssh, logowanie na roota nie jest zablokowane i jaka wersja jest uruchomiona. Próbowałeś logować się na innego użytkownika, np. admin zamiast root? Klient ssh powinien domyślnie łączyć się na porcie 22, ale spróbuj może jeszcze tak.

ssh root@192.168.1.1 -p 22

Właśnie znalazłem rozwiązanie może innym pomoże, w konfiguracji wszystko było okej, tylko w DD-WRT build 21061 było skopane SSH przynajmniej dla tego routera i kilkunastu innych.

Nowszą wersje rozwojową można ściągnąć tutaj tylko trzeba wybrać odpowiedni model ftp://dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/2013/05-27-2013-r21676/

jest to wersja gdzie działa SSH i zostało wprowadzonych kilka kosmetycznych poprawek, w wyszukiwarce modeli widnieje stara wersja. DD-WRT zawsze w domyślnej konfiguracji korzysta przez telnet i SSH z użytkownika root i hasła tego samego co do panelu.