[Rozwiązany] Drgający obraz w filmach / przeplot?

(TomisH) #1

Witam wszystkich,

Mam taki oto problem, który niestety nie wiem kiedy się dokładnie pojawił, w każdym razie ostatnio go zauważyłem i kiedy już zauważyłem to wiadomo - strasznie denerwuje.

Ale o co chodzi. Otóż bez względu na to jaki film bym włączył na komputerze to wygląda on jakby był z przeplotem. Chociaż "technicznie" nie jest. Ten sam "efekt" mam na stopklatce - poszarpane, drgające/pikselujące krawędzie. Pomaga przestawienie playera na jedną z opcji Renderless, ale wtedy obrazy w HD łapią strasznej zadyszki... :?

Mam GFa 6600 i nie uśmiecha mi sie reinstalacja systemu. Jakieś rady? Tak jako ciekawostka, wcześniej miałem kartę na ATI i nie było takiego problemu.

(klopas) #2

może zainstaluj najnowsze sterowniki?

(Tofifik12) #3

masz chłodzenie na karcie graficznej?? i jak włączasz kompa jak jeszcze jest zimny też tak skacze??

(Kabuto1378) #4

przeinstaluj najnowsze sterowniki od karty graficznej

odinstaluj wszystkie kodeki audio-video i zainstaluj pakiet kodeków K-Lite Codec Pack Full.

(TomisH) #5

Mam.

Chłodzenie jest, Zalmana. Nie wiem, sprawdzę.

Dzięki, wiem do kogo zgłaszać się po porady kulinarne.

Robiłem tak.

W dniu 16.06.2008 , o godzinie 19:54 został dopisany post przez TomisH

Uruchom -> dxdiag -> Ekran -> Przyśpieszenie DirectDraw - wyłączone - to pomogło. kombinuje o co dokładnie chodzi.

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 22:25 został dopisany post przez TomisH

Okazało się, że winowającą jest... odświeżanie monitora ustawione na 75Hz. Przy 60Hz jest w porządku.

(Kabuto1378) #6

przy 60Hz to ci oczy wypadną absolutne minimum to 75 hz chyba że takiej częstotliwości odświeżania monitor nie obsługuje szukaj dalej rozwiązania.

(klopas) #7

jak ma LCD to przy 60Hz może siedzieć dłużej niż przy CRT 85Hz :wink:

(Kabuto1378) #8

klopas racja, tylko nie wiemy czy ma LCD czy CRT.

(TomisH) #9

Spokojnie, 60Hz na LCD - kto siedzi jeszcze na 60 na "bańkach"? :wink:

Ale dzięki za troskę o zdrowie.