[Rozwiązany] Drgający obraz w filmach / przeplot?

Witam wszystkich,

Mam taki oto problem, który niestety nie wiem kiedy się dokładnie pojawił, w każdym razie ostatnio go zauważyłem i kiedy już zauważyłem to wiadomo - strasznie denerwuje.

Ale o co chodzi. Otóż bez względu na to jaki film bym włączył na komputerze to wygląda on jakby był z przeplotem. Chociaż “technicznie” nie jest. Ten sam “efekt” mam na stopklatce - poszarpane, drgające/pikselujące krawędzie. Pomaga przestawienie playera na jedną z opcji Renderless, ale wtedy obrazy w HD łapią strasznej zadyszki… :?

Mam GFa 6600 i nie uśmiecha mi sie reinstalacja systemu. Jakieś rady? Tak jako ciekawostka, wcześniej miałem kartę na ATI i nie było takiego problemu.

może zainstaluj najnowsze sterowniki?

masz chłodzenie na karcie graficznej?? i jak włączasz kompa jak jeszcze jest zimny też tak skacze??

przeinstaluj najnowsze sterowniki od karty graficznej

odinstaluj wszystkie kodeki audio-video i zainstaluj pakiet kodeków K-Lite Codec Pack Full.

Mam.

Chłodzenie jest, Zalmana. Nie wiem, sprawdzę.

Dzięki, wiem do kogo zgłaszać się po porady kulinarne.

Robiłem tak.

W dniu 16.06.2008 , o godzinie 19:54 został dopisany post przez TomisH

Uruchom -> dxdiag -> Ekran -> Przyśpieszenie DirectDraw - wyłączone - to pomogło. kombinuje o co dokładnie chodzi.

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 22:25 został dopisany post przez TomisH

Okazało się, że winowającą jest… odświeżanie monitora ustawione na 75Hz. Przy 60Hz jest w porządku.

przy 60Hz to ci oczy wypadną absolutne minimum to 75 hz chyba że takiej częstotliwości odświeżania monitor nie obsługuje szukaj dalej rozwiązania.

jak ma LCD to przy 60Hz może siedzieć dłużej niż przy CRT 85Hz :wink:

klopas racja, tylko nie wiemy czy ma LCD czy CRT.

Spokojnie, 60Hz na LCD - kto siedzi jeszcze na 60 na “bańkach”? :wink:

Ale dzięki za troskę o zdrowie.