[rozwiązany]PC+Laptop w sieci ad hoc, problem z wymianą plik

Połączyłam PC z laptopem w bezprzewodową sieć komputer-komputer. W PC (XP) jest karta Linksys wireles pod USB, w laptopie (Vista) wbudowana jest karta sieciowa bezprzewodowa. Internet (Netia) podłączony do PC-ta.

Sieć działa, na laptopie internet działa, jednak w otoczeniu sieciowym każdy komp widzi tylko siebie, nie można korzystać z plików drugiego kompa. Adresy IP są poprawne, grupa robocza ta sama, zapory powyłączałam, udostępnianie plików i drukarek włączone.

Ping na laptopie działa, na PC nie (“upłynął limit czasu…100% straty”).

Co może być nie tak?

Musisz pozmieniać opcje udostępniania… dla visty to panel sterowania->centrum sieci i udostępniania i tam masz udostępnianie i odnajdywanie, zaznacz 3 pozycje od góry a trzy dolne wedle uznania. Na XP też powinno się opcje pozmieniać, niestety nie pamiętam z głowy gdzie to jest, a nie chce mi się ruszać z miejsca do innego kompa:P poszukaj, znajdziesz i pamiętaj że pewnie inaczej się to tam wszystko nazywa…

Wszystko miałam dobrze podłączone i poustawiane oprócz jednego: okazuje się, że użytkownik musi mieć ustawione hasło (a u mnie nie było). Poustawiałam hasła właśnie przedwczoraj zupełnie w innym celu i od tamtej pory wymiana plików już działa… Wczoraj przeczytałam artykuł w PC WORLD na temat sieci domowej i on mi wszystko wyjaśnił…

Temat do zamknięcia.