[Rozwiązany] Problem z automatycznym łączeniem z siecią

Witam. Chciałbym zwrócić się do Was z pytaniem, czy ktoś może miał podobny problem do mojego lub wie, co jest jego przyczyną. Otóż posiadam najzwyklejsze łącze osiedlowe. Komputer jest podpięty bezpośrednio do sieci. Nie posiadam routera. Po przesiadce na Windows 7 zauważyłem, że po każdym włączeniu komputera od nowa, system nie łączy mnie z siecią automatycznie. Za każdym razem jestem zmuszony klikać “Rozwiąż problemy” na ikonie sieci w zasobniku. Dla pewności w menadżerze urządzeń wyłączyłem funkcje automatycznego dezaktywowania karty sieciowej w celu oszczędzania energii. Nie przyniosło to rezultatów. Mam zainstalowany Service Pack 1, komputer nie jest zainfekowany. Problem występował nawet na “czystym systemie”.

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Na forum był podobny problem i pomogło przeinstalowanie albo aktualizacja sterowników do karty sieciowej Wi-Fi.

Próbowałem instalować od nowa sterowniki do karty sieciowej. Nie pomogło. Wi-Fi nie posiadam.

Mówisz o przewodowej karcie sieciowej. Spróbuj zaktualizować sterowniki do nowszej wersji.

Jeżeli problemy zaczęły się niedawno, to możliwe, że Windows zaktualizował sterownik do Twojej karty sieciowej bo masz włączone aktualizacje automatyczne (Windows Update). Wówczas np. skorzystanie z Przywracania systemu albo samodzielne zainstalowanie starszej wersji sterowników może rozwiązać problem.

Jeżeli masz sygnał z vectry to zainstaluj OptiVectra z ich strony.

Problem rozwiązany.

Pomogło usunięcie sterownika karty sieciowej (miałem wersje pod Viste, ponieważ wcześniej nie znalazłem lepszej) i zainstalowanie nowszej wersji sterownika specjalnie pod Windows 7 (choć wcale nie było łatwo go znaleźć).