[Rozwiązany] System nie wstaje z powodu błędów libc6


(Jaahquubel_) #1

LMDE x64

Namajstrowałem sobie w systemie, poważnie. Robiłem upgrade pewnej grupy paczek do wersji z repozytorium dla Debiana Jessie. Niestety w zależnościach było libc6 i to też próbowałem podbić. A potem zmienić wersję na wcześniejszą

Efekt jest taki, że system przestał się dawać używać i teraz nie wstaje, przez błędy z libc6 właśnie.

Reinstalacji systemu wolałbym nie robić (a w każdym razie nie przez najbliższe 2 tygodnie, bo na takie zabawy nie mam czasu). Chciałbym spróbować to naprawić.

Mam paczki deb z libc6 we właściwej wersji, i dla amd64, i dla i386. Mam oczywiście dostęp do komputera i możliwość uruchomienia LMDE 2 z pendrive'a.

Czy mogę jakoś wcisnąć zainstalowanemu systemowi właściwą wersję libc6?


(GBM) #2

Może te rozwiązania Ci pomogą?

 

http://serverfault.com/questions/486254/cant-upgrade-libc6-on-debian-wheezy

 

http://linuxmafia.com/faq/Debian/downgrade.html


(Jaahquubel_) #3

Jak się doczołgam do domu, to sprawdzę, dzięki. W międzyczasie uczyniłem taki postęp, że pliki z DEB-ów powrzucałem na dysk gdzie (chyba) trzeba i mogłem się zalogować przez chroot. Potem system zaczął się uruchamiać, ale Cinnamon się wywalał i uruchamiał w trybie bez grafiki 3D. Potem cośtam jeszcze z libstdc++ ogarnąłem i Cinnamon uruchomił normalne okno logowania (ale już nie miałem czasu się logować). Mam bałagan w zależnościach, bo libc6:amd64 mam w wersji 2-17.97 (prawidłowej), a libc6"i386 w 2-13 i nie wiem jak to odkręcić. Ten drugi link wygląda na pomocny.


(LeserGD) #4

Można spróbować instalacji wersji biblioteki dostając się do systemu z live cd i chroot.


(Jaahquubel_) #5

To z przeniesieniem plików i LD_PRELOAD było tym, czego mi brakowało.

Wielkie dzięki!


(GBM) #6

Cieszę się, że pomogło :slight_smile: