[Rozwiązany] Wybór routera 2.4/5GHz DD-WRT

Witam.
Czy warto zainteresować się takim routerem
http://allegro.pl/d-link-dir-825-router-3g-lte-11ac-ac1200-gigabit-i6701771756.html
potrzebuję coś obsługujące 5GHz, ale obsługa 2.4GHz też się przyda dla starszych urządzeń. Priorytetem natomiast jest dla mnie wsparcie DD-WRT lub openWRT ponieważ nie chce się za rok czy dwa martwić, że producent porzucił wsparcie.
Jeśli macie jakieś z nim doświadczenia to proszę o info, ew. podpowiedź czy kupię coś lepszego w podobnym budżecie.

Nie wiem jak D-linki w tej cenie, ale Ja jak słyszę D-link to dla mnie zazwyczaj koniec rozmowy :wink: ,
w sensie że nie

ale jeżeli cena cię zadowala i chcesz zmienić firmware to jeżeli ma dobre opinie i na forach DD-WRT i openWRT piszą że router daje radę i obsługuje je bez problemy to czemu nie.

Możesz napisać coś więcej? Co jest nie tak z tymi D-Linkami?
Kompletnie się nie znam na routerach. Jest tego pierdyliard firm, modeli, każdy model jeszcze co najmniej w 2 wersjach. Dla kogoś kto w tym nie siedzi non stop to jest nie do ogarnięcia.

Odpisuje specjalnie dla ciebie, 23.10.2011 kupiłem Linksys E4200, postawiłem DD-WRT i zapomniałem. Jak dla mnie super router, tylko już staruszek, ale nawet w wersji Mega nie zawodzi, więc szukałbym może czegoś od Linksys by Cisco. Pozdrawiam.

Tyle, że ten Linksys E4200-EE to cena ponad 100 zł wyższa przy maksymalnej przepustowości 3 razy mniejszej. Czy powinienem kierować się przy zakupie jakimś parametrem którego nie zauważyłem, a daje istotną przewagę temu Linksysowi?

Przedstawiłem tylko moje zdanie, natomiast racją jest iż:
D-link ma dodatkowo standard WIFI ac oraz gigabitowy WAN co tylko potwierdza że jest lepszy…( jeśli posiadasz kartę Wifi z AC oraz ISP który na końcówce też ma gigabitowy port) I jest wspierany przez DD-WRT w wersji sprzętowej B1/B2 oraz C1 więc uważaj żebyś nie kupił w innej wersji…

2 polubienia

Ok, tamten router wydawał się niepewny i coś mi nie pasowało z modelem. Na stronie D-Link te modele wyglądają zupełnie inaczej.
W związku z tym teraz pytanie o router Asus RT-AC56U czy warto się nim zainteresować? To chyba jakiś starszy model bo nie mogę ich znaleźć w sklepach, ale znalazłem jeden używany w przyzwoitej cenie.

Routery Asusa nie są tanie, ale raczej są dobre
Osobiście uważam że routery asusa to prawie można brać w ciemno :wink: i człowiek nie powinien się rozczarować

może to staromodne podejście ale jak dla mnie to router powinien mieć antenę / anteny i nie być “naleśnikiem” leżącym czy stojącym

Nie zależy mi na wyglądzie, a raczej na podzespołach i obsłudze DD-WRT :slight_smile:

To bardzo dobry wybór jeśli zależy ci na alternatywnym firmware. Rozbudowany soft już na starcie (asus wrt z tego słynie). Zasięg pomimo wbudowanych anten nie gorszy niż w wielu TP-Linkach z zewnętrznymi. Szybki procek 800MHz 2cores, 128MB pamięci flash i 256MB RAM zapewnia wydajną pracę. To tańszy odpowiednik flagowego swego czasu RT-AC68U. Specyfikacja poza parametrami WiFi mocno zbliżona. Wsparcie dla DD-WRT bardzo dobre, to także baza np. dla niektórych modeli Linksysa, dla których nie ma alternatywnego oprogramowania dedykowanego tym modelom.

1 polubienie

Mam do wyboru jeszcze D-Link DIR-860L który niby też ma wsparcie DD-WRT ma AC, ale ktoś mi tu rozradzał D-Linki. Ten D-link jest dużo tańszy…

Jak i tak zmieniasz firmware routera to bierz Asusa.

Ja natomiast brałem w ciemno Asusa i się przejechałem na producenckim firmware.
Chciałem używać go w trybie WDS Bridge - jako “repeatera” do pierwszego routera - okazało się, że owszem firmware Asusa obsługuje tą funkcję, ale router pierwszy nie może mieć ustawionego hasła i szyfrowania WiFi (typ sieci Open) - także owszem mógłbym z tego korzystać, ale tylko na pustyni. Router zwróciłem w tym samym dniu do sklepu.

1 polubienie

Ostatecznie za poradą @Longhorn2009 kupiłem
http://allegro.pl/netgear-r6300-dual-band-gigabit-wireless-802-11ac-i6826955644.html
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Co prawda DD-WRT jest na niego zakopany w jakiś wersjach prze-beta, ale ma wsparcie OpenWRT :slight_smile:

Dopytałeś może czy to wersja V1 czy wydajniejsza V2?

Niestety nie :confused: Nie zwróciłem uwagi, że występował w 2 wersjach. Co będzie to będzie, na moje potrzeby i tak wystarczy :slight_smile: