[Rozwiązany z przypadku] Zniknął mi dysk D - ważne pliki

Witam, po prostu jestem w szoku. 

Hej,

Myślę, że w tej sytuacji pomoże TestDisk: http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/ 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdzałeś zmianę litery dysku ?

Odcinanie od dysku z jego lewej strony ( bez utraty danych ) to trochę bardziej skomplikowana sprawa i nie dokonuje się tego za pomocą WINDOWS-a . (np. GPARTED) . Odcinana wielkość partycji jest ograniczona ze względu na wymaganą przestrzeń zapasową (wielkość zajętego miejsca przez pliki) tj. relokację plików  .

WIęc tak, użyłem innego programu niż polecanego wyżej, a mianowice EaseUS Partition Recovery (darmowe).

Fajny, prosty panel, jakieś skanowanie włączyłem na początku klikając na tą partycję którą jakby usunąłem. Mieliło tam około godziny. I mam taką sprawę, że mogę podejrzeć pliki, które mialem na tym dysku, także jestem bliżej finału pozytywnego dla tej sprawy. Jednak sprawa nie jest do końca rozwiązana , ponieważ jak klikam jakby na ten dysk, który chcę odzyskać i kliknać na dole po prawej Proceed, wywala komunikat: poniżej screen (link):

Ja bym próbował zacząć od tego co głosi komunikat - czyli wybrać jedną partycję.

Przepraszam za głupie pytanie, ale nie wiem jak to wybrać / zrobić, a nie chcę czegoś przypadkiem usunąć. Bo jak np. chcę odznaczyć jakiś dysk ukazuje się taki komunikat. 

Czy też od nowa może zrobić wyszukiwanie , tak aby wyszukało tylko jedną partycje a nie kilka jak teraz 

 

EDIT:

Przestrzegam przed korzystaniem programu Partition Magic 8.0 i inne wersje, bo ten program wg mnie jest szkodliwy dla działania systemu oraz przed jakąkolwiek bezmyślną ingerencją w poszerzanie czy pomniejszanie partycji. 

Zgodnie z przysłowiem: Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili - czysta prawda.