Rozwidlenie Internetu

(Animologic) #1

Mam 2 kompy i do każdego chcę połączyć osobno internet. Co muszę dokupić/zrobić aby zrobić takie coś??

(Szymszejdi) #2

Najpierw napisz co to za internet, jaki dostawca?

(Animologic) #3

Internet ma szybkośc 512/150 kbit/s a dostawcą jest Telewizja Kablowa.

Podobno szykują się zwiększenia szybkości!-!

(kalamita) #4

Musisz zaopatrzyć cię w router. Na Allegro znajdziesz ich całą masę ...

(Animologic) #5

A mógł byś podać jakiś. Jakis niedrogi ale nie najgorszy?? A ceny jakie są...

(Zbych ) #6

najpopularniejsze i w miare dobre to linksys cena na kablówke około 150-180zł nowy , będzie kablowy i wifi (bezprzewodowy) przyszłościowy, jakby zachciało Ci sie jeszcze laptopa podłaczyć czy palmtopa czy nawet tela z wifi.

(Animologic) #7

A podpowiedział byś mi w jakimś sklepie lub na allegro... :?: :?:

(kalamita) #8

Ja osobiście proponuję osobiście D-Linka :

http://www.allegro.pl/item302553753_pro ... gw_fv.html

Używam właśnie tego modelu i wszystko mi śmiga dość dobrze ...

(Kaczmarci1) #9

odradzam D-Linka lepszym wyborem jest np. Linksys. Dowiedz sie także czy admin tej kablówki nie stosuje filtrowania po adresie MAC karty sieciowej, jeśli stosuje takie zabezpieczenia to musisz kupić routerek z możliwością klonowania adresu MAC dla WAN.

(Czesiolek_) #10

Witam

Mam podobne pytanko tylko ja mam internet z UPC i słyszałem że oni za coś takiego łapią jakoś..?

I jeszcze jedno - domyślam się że jeżeli podłącze drugi komputer do internetu to aktualna prędkość podzieli się na 2?

(Kaczmarci1) #11

co łapią??

(Czesiolek_) #12

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to mogę mieć neta załóżmy 512 Kb/s i puścić go routerem na cały blok i każdy dostanie tyle samo i nic mi UPC nie zrobi...?

(VPN) #13

To zależy od zapisów regulaminu świadczenia usługi dostępu do internetu. Czasem dostawcy zastrzegają, że można podłączyć tylko jeden komputer do sieci lub nie wolno go udostępniać poza mieszkanie. Poszukaj w umowie.

(Czesiolek_) #14

Ale co z prędkością? Czy rzeczywiście jeżeli połączę dwa komputery to prędkość neta nie podzieli się na dwa?

(Animologic) #15

Raczej jo!!

(kalamita) #16

Jeżeli masz łącze 512 kb/s i podłączysz poprzez routera 2 komputery to wtedy każdy z komputerów będzie miał 256 kb/s, jeżeli podłączysz 4 komputery to każdy z komputerów będzie miał 128 kb/s i analogicznie dla większej ilości podłączonych komputerów.

PAMIĘTAJ ŻE ZAWSZE przy dzieleniu łącza internetowego występują straty sygnału!! Nawet jeżeli łącze o przepustowości 512 kb/s podzielisz na 2, to komputery nie będą miały rzeczywistego transferu 256 kb/s tylko trochę mniejszy. Im więcej komputerów podłączysz, tym mniejszy będą miały transfer (prędkość łącza).

Ty chcesz cały blok podpiąć pod łącze 512 kb/s? Hmmm.... powiem Ci tak, przy czymś takim to włączysz sobie przeglądarkę internetową, wpiszesz adres jakiejś strony i możesz spokojnie pójść np. na zakupy ..., jak wrócisz to pewnie strona zdąży się załadować ..

(Czesiolek_) #17

Wreszcie jakaś konkretna odpowiedź - Wielkie dzięki :slight_smile:

A to był tylko taki przykład... :wink: