Rozwidlenie Internetu

Mam 2 kompy i do każdego chcę połączyć osobno internet. Co muszę dokupić/zrobić aby zrobić takie coś??

Najpierw napisz co to za internet, jaki dostawca?

Internet ma szybkośc 512/150 kbit/s a dostawcą jest Telewizja Kablowa.

Podobno szykują się zwiększenia szybkości!-!

Musisz zaopatrzyć cię w router. Na Allegro znajdziesz ich całą masę …

A mógł byś podać jakiś. Jakis niedrogi ale nie najgorszy?? A ceny jakie są…

najpopularniejsze i w miare dobre to linksys cena na kablówke około 150-180zł nowy , będzie kablowy i wifi (bezprzewodowy) przyszłościowy, jakby zachciało Ci sie jeszcze laptopa podłaczyć czy palmtopa czy nawet tela z wifi.

A podpowiedział byś mi w jakimś sklepie lub na allegro… :?: :?:

Ja osobiście proponuję osobiście D-Linka :

http://www.allegro.pl/item302553753_pro … gw_fv.html

Używam właśnie tego modelu i wszystko mi śmiga dość dobrze …

odradzam D-Linka lepszym wyborem jest np. Linksys. Dowiedz sie także czy admin tej kablówki nie stosuje filtrowania po adresie MAC karty sieciowej, jeśli stosuje takie zabezpieczenia to musisz kupić routerek z możliwością klonowania adresu MAC dla WAN.

Witam

Mam podobne pytanko tylko ja mam internet z UPC i słyszałem że oni za coś takiego łapią jakoś…?

I jeszcze jedno - domyślam się że jeżeli podłącze drugi komputer do internetu to aktualna prędkość podzieli się na 2?

co łapią??

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to mogę mieć neta załóżmy 512 Kb/s i puścić go routerem na cały blok i każdy dostanie tyle samo i nic mi UPC nie zrobi…?

To zależy od zapisów regulaminu świadczenia usługi dostępu do internetu. Czasem dostawcy zastrzegają, że można podłączyć tylko jeden komputer do sieci lub nie wolno go udostępniać poza mieszkanie. Poszukaj w umowie.

Ale co z prędkością? Czy rzeczywiście jeżeli połączę dwa komputery to prędkość neta nie podzieli się na dwa?

Raczej jo!!

Jeżeli masz łącze 512 kb/s i podłączysz poprzez routera 2 komputery to wtedy każdy z komputerów będzie miał 256 kb/s, jeżeli podłączysz 4 komputery to każdy z komputerów będzie miał 128 kb/s i analogicznie dla większej ilości podłączonych komputerów.

PAMIĘTAJ ŻE ZAWSZE przy dzieleniu łącza internetowego występują straty sygnału!! Nawet jeżeli łącze o przepustowości 512 kb/s podzielisz na 2, to komputery nie będą miały rzeczywistego transferu 256 kb/s tylko trochę mniejszy. Im więcej komputerów podłączysz, tym mniejszy będą miały transfer (prędkość łącza).

Ty chcesz cały blok podpiąć pod łącze 512 kb/s? Hmmm… powiem Ci tak, przy czymś takim to włączysz sobie przeglądarkę internetową, wpiszesz adres jakiejś strony i możesz spokojnie pójść np. na zakupy …, jak wrócisz to pewnie strona zdąży się załadować …

Wreszcie jakaś konkretna odpowiedź - Wielkie dzięki :slight_smile:

A to był tylko taki przykład… :wink: