Rozwijane Menu w CSS

Witam

Mam pytanko, czy ktoś wie czy jest możliwość umieszczenia menu (z rozkładem linków) w pliku css a potem tylko jego “dopinanie” do strony?

Chodzi o fakt iż moja strona posiada ponad 40 pod stron i łatwiej było by trzymanie wszystkich nazw pod stron oraz odnośników w pliku zewnętrznym a potem tylko jego podpięcie do każdej podstrony niż definiowanie zawartości w każdej stronie. Gdyż w pierwszym przypadku aby wprowadzić zmiany lub korektę wystarczy wyedytować jeden plik a nie 44.

znalazłem to: viewtopic.php?t=72634 ale niestety tutaj tylko układ menu jest trzymany w css a mi chodzi o fakt czy dokładne informacje z

mogą być trzymane nazewnątrz a w html-u zdefiniowany tylko div (nie bardzo wiem jak to wytłumaczyć więc może pokażę).

index.html

id=“menu”

menu.css

#menu

coś tam

Nie jest to poprawnie ale oddaje koncepcje.

W css nie idzie umieścić menu. Możesz zastosować ramki, ale nie radzę; to rozwiązanie jest dość przestarzałe. Jeżeli chcesz kiedyś zmienić menu to możesz np. użyć jakiegoś narzędzia do masowej edycji plików. Inna sprawa jeżeli możesz tworzyć w php, asp itp. Wtedy sprawa już jest prosta.

No cóż, asp, .net, czy php też pójdzie ale “Jo Się Nie znom :/”, a tak poważnie rozumie że dało by się coś takiego zrobić na zewnętrznych klasach :> ??

Nie wiem o co Ci chodzi z tymi klasami, ale tu masz sposoby jakimi można temu zaradzić.

http://www.kurshtml.boo.pl/html/szablon … ramki.html

Skorzystaj w funkcji include w php, plik oczywiście musi mieć rozszerzenie .php a nie .html aby działał kod.

CSS to arkusz styli do zarządzania wyglądu całą stroną jednym plikiem.

Jeśli chcesz mieć menu lub inną część strony taką samą na wielu podstronach to php i include lub require ewentualnie.