Rozwijane menu w CSS3 i PHP - pomoc!

Witam!

Męczę się już od dłuższego czasu i mimo przejrzenia wialu stron polskich i angielskich nie poradziłem sobie z tym problemem…

Otóż znalazłem ciekawe menu na tej stronie:

 

http://www.script-tutorials.com/whirling-dropdown-menu/

 

W pliku z rozszerzeniem html działa świetnie… Jednak ja muszę mieć w php. Teraz pytanie: co muszę zmienić/dodać żeby to mi działało na stronie PHP. Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

Najmniej pisaniny będzie jeżeli w plik PHP treść HTML będzie poza znacznikami kodu php:

<?php
Kod PHP
?>

Kod HTML

<?php
Kod PHP
?>

Kod HTML

<?php
Kod PHP
?>

Sporo pisaniny jest przy użyciu ECHO, ponieważ każdy wiersz html’a trzeba odpowiednio “przerabiać”…

Można by też IF’a wykorzystać:

<?php if(condition){ ?>
Kod HTML
<?php } ?>

Możesz też spróbować INCLUDE dla pliku HTML z menu, czyli coś takiego wpisać w plik PHP:

include 'menu.html';

Oczywiście w każdym przypadku dobrze jest to rozmieszczać w odpowiednich miejscach, aby przypadkiem to całe menu nie wylądowało gdzieś na środku strony ;).

PS. Choć najlepiej/bardziej właściwie byłoby przepisać takie menu do PHP (tym bardziej jeśli strona jest all in PHP, wraz z bazami danych), ponieważ z powyższych przykładów wstawisz menu “na sztywno” i każdą zmianę w nim będziesz musiał wykonywać na pliku, ale to już zależne od tego jak masz stronę wykonaną… Może taka “profeska” nie jest potrzebna/wymagana.

Dziekuje za odpowiedź. 

Propozycja pierwsza nie działa, z include fakt nie pomyślałem ale też nie działa…

Strona jest głownie w html a php mi potrzebne właściwie żeby menu było w jednym pliku i wszelkie zmiany szybciej można przeprowadzać. Powalcze z przepisaniem tego wszystkiego na php, a jak się nie uda też przeżyje :slight_smile:

No to się zdziwiłem, powinna każda metoda zadziałać…

A jak to wygląda z echo (konwerter html-php: http://www.yellowpipe.com/yis/tools/HTML_converter/ wklej kod źródłowy demka menu, pomijając wiersze z podczepionymi js’ami na końcu i kliknij na “html-php”…)?