Rozwijany tekst po kliknieciu!


(Kicek18) #1

Witam, jestem początkującym webmasterem, co za tym idzie, za dużo nie wiem. Mam dość dużo tekstu w pewnej rubryce. chciałbym zrobić tak by wyswietlał sie tylko sam tytuł, powiedzmy ze artykułu, a po kliknieciu rozwinie sie i pojawi sie cały tekst. Wiem ze takie cuda robi sie w AJAXIE, ale czy jest jakis prosty skrypt php, lub java, no ewentualnie AJAX, ale prosty do opanowania. Mile widziane wskazówki i podpowiedzi.

Z góry dziękuje i pozdrawiam :slight_smile:


(Pavobe Reg) #2

Możesz w JavaScripcie...

<div style="margin-top:5px">div class="quotetitle"bSpoiler:binput type="button" value="Pokaż" style="width: 45px; font-size: 10px; margin: 0px; padding: 0px;" onclick="

(Skr3czu) #3

Zobacz:

http://livescripts.pl/


(Sawyer47) #4

Z PHP nic nie zdziałasz, bo działa po stronie serwera. Java do zwykłego tekstu ro przesada. Można by użyć JavaScript, ale nie ma gwarancji, że przeglądarka użytkownika obsługuje JS lub ma włączoną jego obsługę. Jeżeli naprawdę potrzebujesz takiej funkcjonalności to najlepsze będzie pewnie JS, ale trzeba też zadbać aby tekst był dostępny dla ludzi którzy nie używają JS.

Chodzi Ci o coś takiego jak na tej tronie: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/intrepid (po lewje, Filters, Tags, ...), tak?


(Kicek18) #5

Dzięki Pavobe o To mi chodziło, tak wiem jak to zmienić by w tytule się rozwijało.

Nook fajna stronka, thx :slight_smile:

nr47 pomyśle nad tym, w sumie masz chyba racje, trzeba jakąś alternatywę zrobić :slight_smile:

wielkie dzięki i EOT ! :slight_smile:


(adpawl) #6

Możesz też zobaczyć temat viewtopic.php?f=18&t=249492


(Slawek Cecelski) #7

(Nazwa_uzytkownika_wygasla) #8

background: none