Rpg

(Patricko) #1

Witam.

Ostatnio mam ochote zagrac w dobrego RPG'a.

Podajcie tytuly najlepszych.

Chodzi mi glownie o RPG robione przez panow z Japonii bo oni wiedza co to dobry RPG :wink: Chodzi mi o gry w stylu Final Fantasy oraz podobne.

Z gory dziekuje za informacje na ten temat.

(Krystian92) #2

RPG ?

Wszystkie cz臋艣ci GOTHICA:

Gothic 1

Gothic 2

Gothic 2 noc kruka

Wszystkie bardzo fajne, gralem we wszystkie i przeszedlem cale. Polecam

Morrowindy:

Elder Scrolls III: Morrowind

Elder Scrolls III: Morrowind: Tr贸jca (Tribunal)

Elder Scrolls III: Morrowind: Bloodmoon

Nie gra艂em w 偶adne, ale s艂ysza艂em 偶e te偶 bardzo fajne. Jest te偶 bardzo du偶o 艣wiat (jak w Gothicu).

(Patricko) #3

RPG - Role Playing Game

Dziekuje za te tytuly. Tylko te w/w sa osadzone w mrocznym klimacie.

Mi chodzi o cos takiego jak Final Fantasy.

Troche o FF 7

(Krystian92) #4

To przejdz wszystkie cz臋艣ci tego Final Fantasy, bo z tego co wiem to jest ich duzo.

(Mortus141) #5

Bodaj偶e XIII :badgrin: looknij te http://victorygames.com.pl/szukaj.php3?gatunek=13 :twisted:

(Patricko) #6

Mam pytanie.

Nie jestem jeszcze rozeznany w swieci RPG.

Mam pytanie odnosnie:

• Baldurs Gate 2

• neverwinter nights

Czy w tych grach jest walka turowa czy zwykla "nawalanka".

Turowa mi bardziej odpowiada :wink:

Z gory dziekuje za info

(Damian) #7

http://katalog.onet.pl/3791,kategoria.html

(Jmajdiuk) #8

Baldur's Gate 2 - znakomita gra z bardzo rozbudowan膮, nieliniow膮 fabu艂膮 i wci膮gaj膮cym klimatem (muzyka i grafika)... nie m艂oda, ale mysle, 偶e i dzisiaj moze zachwyca膰. System walki turowy, aczkolwiek nie w tradycyjnym wydaniu. W ka偶dym razie podczas walki trzeba mysle膰 a nie szybko wywyija膰 myszk膮 :wink: Gor膮co polecam (zreszt膮 podobnie jak cz臋艣膰 pierwsz膮).

Neverwinter Nights - rozgrywka w trybie dla pojedynczego gracza zalicza j膮 raczej do "nawalanek"... nieskomplikowana fabu艂a, klimat niczym nie wyr贸偶nia. Skrzyd艂a rozwija dopiero po "uzbrojeniu" w orginalne haki i inne modyfikacje - dzi臋ki temu moze ca艂kowicie zmieni膰 oblicze. Wielkim atutem jest edytor umozliwiaj膮cy budowanie w艂asnych 艣wiat贸w (mozna sci膮gn膮膰 z sieci mody-gry, stworzone przez graczy) oraz tryb wieloosobowy. Polecam szczeg贸lnie gre w sieci na serwerach z kategorii 'Odgrywanie r贸l' (s膮 darmowe w tym istnieje bardzo wiele polskich).

Radze Ci te偶 zainteresowa膰 sie:

Fallout i Fallout 2 Niem艂ode tytu艂y, przestarza艂y silnik graficzny, ale za to jaka grywalno艣膰! Rozbudowana, nieliniowa fabu艂a, znakomita muzyka i og贸lny klimat (postnuklearny 艣wiat ala Mad Max). System walki - klasyczne tury.

Planescape Torment - orginalny 艣wiat, znakomita muzyka. To gra w kt贸rej wi臋cej tekstu ni偶 walki (a system podobny jak w Baldurs Gate). Gor膮co polecam.

(Maciek) #9

No i zobacz jeszcze m贸j ulubiony cRPG - Icewind Dale II :-). Stronek o IWD II jest du偶o w sieci, wystarczy wpisa膰 w google...

Koniecznie wejdz na Insimilion. Prawdziwa skarbnica informacji na temat rasowych RPG i cRPG na podstawie systemu D&D.

(Koks497) #10

Jesli chodzi o Final fantasy to moim osobistym zdaniem najlepsza czescia serii jest ff X , jesli dysponujesz konsola ps 2 to bardzo polecam .

Gra jest poprostu wysmienita , grafika , fabula no wszystko !!

przeszedlem cala i niepozalowalem ani przez chwile wydanch pieniedzy , polecam .