Rpg

Witam.

Ostatnio mam ochote zagrac w dobrego RPG’a.

Podajcie tytuly najlepszych.

Chodzi mi glownie o RPG robione przez panow z Japonii bo oni wiedza co to dobry RPG :wink: Chodzi mi o gry w stylu Final Fantasy oraz podobne.

Z gory dziekuje za informacje na ten temat.

RPG ?

Wszystkie części GOTHICA:

Gothic 1

Gothic 2

Gothic 2 noc kruka

Wszystkie bardzo fajne, gralem we wszystkie i przeszedlem cale. Polecam

Morrowindy:

Elder Scrolls III: Morrowind

Elder Scrolls III: Morrowind: Trójca (Tribunal)

Elder Scrolls III: Morrowind: Bloodmoon

Nie grałem w żadne, ale słyszałem że też bardzo fajne. Jest też bardzo dużo świat (jak w Gothicu).

RPG - Role Playing Game

Dziekuje za te tytuly. Tylko te w/w sa osadzone w mrocznym klimacie.

Mi chodzi o cos takiego jak Final Fantasy.

Troche o FF 7

To przejdz wszystkie części tego Final Fantasy, bo z tego co wiem to jest ich duzo.

Bodajże XIII :badgrin: looknij te http://victorygames.com.pl/szukaj.php3?gatunek=13 :twisted:

Mam pytanie.

Nie jestem jeszcze rozeznany w swieci RPG.

Mam pytanie odnosnie:

  • Baldurs Gate 2

  • neverwinter nights

Czy w tych grach jest walka turowa czy zwykla “nawalanka”.

Turowa mi bardziej odpowiada :wink:

Z gory dziekuje za info

http://katalog.onet.pl/3791,kategoria.html

Baldur’s Gate 2 - znakomita gra z bardzo rozbudowaną, nieliniową fabułą i wciągającym klimatem (muzyka i grafika)… nie młoda, ale mysle, że i dzisiaj moze zachwycać. System walki turowy, aczkolwiek nie w tradycyjnym wydaniu. W każdym razie podczas walki trzeba mysleć a nie szybko wywyijać myszką :wink: Gorąco polecam (zresztą podobnie jak część pierwszą).

Neverwinter Nights - rozgrywka w trybie dla pojedynczego gracza zalicza ją raczej do “nawalanek”… nieskomplikowana fabuła, klimat niczym nie wyróżnia. Skrzydła rozwija dopiero po “uzbrojeniu” w orginalne haki i inne modyfikacje - dzięki temu moze całkowicie zmienić oblicze. Wielkim atutem jest edytor umozliwiający budowanie własnych światów (mozna sciągnąć z sieci mody-gry, stworzone przez graczy) oraz tryb wieloosobowy. Polecam szczególnie gre w sieci na serwerach z kategorii ‘Odgrywanie ról’ (są darmowe w tym istnieje bardzo wiele polskich).

Radze Ci też zainteresować sie:

Fallout i Fallout 2 Niemłode tytuły, przestarzały silnik graficzny, ale za to jaka grywalność! Rozbudowana, nieliniowa fabuła, znakomita muzyka i ogólny klimat (postnuklearny świat ala Mad Max). System walki - klasyczne tury.

Planescape Torment - orginalny świat, znakomita muzyka. To gra w której więcej tekstu niż walki (a system podobny jak w Baldurs Gate). Gorąco polecam.

No i zobacz jeszcze mój ulubiony cRPG - Icewind Dale II :-). Stronek o IWD II jest dużo w sieci, wystarczy wpisać w google…

Koniecznie wejdz na Insimilion. Prawdziwa skarbnica informacji na temat rasowych RPG i cRPG na podstawie systemu D&D.

Jesli chodzi o Final fantasy to moim osobistym zdaniem najlepsza czescia serii jest ff X , jesli dysponujesz konsola ps 2 to bardzo polecam .

Gra jest poprostu wysmienita , grafika , fabula no wszystko !!

przeszedlem cala i niepozalowalem ani przez chwile wydanch pieniedzy , polecam .