RSS na skrzynke EMAIL ZAPŁACE ZA POMOC


(Ania W 1982) #1

Chciałabym otrzymywać treści z kanałów RSS na skrzynkę, dokładnie tak jak pocztę email

-z aktualizacją pare razy dziennie

-tak by w treści były tylko nowe newsy

-bez użycia programów intalowanych na Pc

Wykonalność tego pomysłu zaczerpnęłam z serwisu http://www.feedmyinbox.com jednak nie spełnia on moich oczekiwań.

Wiadomo, że nie ma nic za darmo, osobę która ma na to koncepcje, wynikiem której uzyskam pożądany cel, jak wspomniałam w tytule stosownie wynagrodzę =D> Zaoszczędzę dzięki takiemu rozwiązaniu sporo czasu Pozdr. Ania_w_1982 małpa wp.pl :?:


(bujacz) #2

Hmmm...a przypadkiem Thunderbirda nie da rady skonfigurować do Twoich potrzeb?


(Ania W 1982) #3

Z pewnością tak. Jest to bardzo rozbudowany program, ale wymaga instalacji, przez co musiałabym mieć w domu stale włączony komputer. Ponieważ chcę, aby docelowo wiadomości te pobierał mój telefon komórkowy ze skrzynki wp. Więc żeby nie włączając w to komputera musi być to aplikacja online


(kamil_w) #4

A jaki masz telefon? Na Androida czy iOS jest sporo czytników RSS. Na inne systemy zapewne również. Może wystarczy ci takie rozwiązanie?


(Ania W 1982) #5

Rozważałam też takie rozwiązanie, niestety problem polega na tym, że w firmie jest 8 telefonów głównie starsze modele, ale z możliwością odbioru poczty email


(kamil_w) #6

No to ja wymyśliłem, że jeden komputer musiałby być cały czas włączony. Byłby na nim zainstalowany jakiś klient poczty e-mail z możliwością odbioru RSS'ów i automatycznego przekazywania wiadomości.


(Ania W 1982) #7

(system) #8

W Gmailu są RSSy, wystarczy podać adres i wszystko spływa na skrzynkę.


(Grzelix) #9

Raczej nie widzę. Tak jak działają serwery poczty, tak samo powinien działać ten komputer (serwer) zapewniając ciągłość w otrzymywaniu rss'ów.

Nie posiadasz w firmie żadnego serwera na który można by wrzucić choćby takie rozwiązanie:

http://www.allthingsrss.com/rss2email/

i jeszcze jedno, co zdyskwalifikowało to rozwiązanie?


(Ania W 1982) #10

To duże przedsięwzięcie, do tego potrzebowałabym informatyka i płatnego serwera. W ten sposób nie musiałabym się martwić o awaryjność własnego. Ale nie wykluczam……

Ten serwis jest ok w płatnej opcji posiada aktualizacje co 6h obsługuje się go z pozycji przeglądarki, jednak ma jedną wadę, przesyła wszystko, co znajduje sie na kanale, a informacje się powielają.

Założyłam konto na gmail, ale nie wiem gdzie znaleźć w nim subskrypcje rss ?


(system) #11

Barto007 w ustawienia konta -> wycinki

-- Dodane środa, 28 grudnia 2011, 20:30 --

Barto007 w ustawienia konta -> wycinki


(Ania W 1982) #12

niestety wycinki rss w gmailu wyświetlaj się w formie paska u góry skrzynki odbiorczej, ale nie bezpośrednio w niej, uniemożliwiając pobieranie ich na telefon :frowning: