Rstrui- podgląd obrazów i faksów systemu windows

nie wiem co narobiłam, ale nie mam dojścia do wielu programów–np. jak chcę zrobić >>>przywracanie systemu>>> to mam taki widok ( chciałam zrobić zrzut ekranu i też to samo)>>> rstrui- Podgląd obrazów i faksów systemu Windows - podgląd niedostępny. Nie czyta także płyt. Próbowałam w uruchom>>> regsvr32 shimgvw.dll >>> i też brak dojścia. nawet nie czyta płytki instalacyjnej Windows. Bardzo proszę o pomoc- co mam zrobić. Firefoxa otwieram z opcji Start, z ikony pulpitu nie działa, a część ikon ma dziwny wygląd i nic nie otwierają>>tylko brak podglądu

znaczy się aplikacje uruchamiają ci się w podglądzie obrazów i faksów ?

tak… wszystkie programy i aplikacje…nic nie działa. Z opcji START mogę tylko otworzyć FFoxa i Outlooka… i to nawet działa…reszta martwa! !!

Daj log z Hijackthis.

ale jak to zrobić,jak wyświetla się — HijackTis-Podgląd obrazów… niedostępny----Combofix to samo jak i inneimage_id: C:\Documents and Settings\master\Moje dokumenty\Moje Obrazy\mlecz proszę kliknąć 1-wszą pozycję --jest taki komunikat po zainstalowaniu płytki inst. Windows. Sprawdziłam jeszcze raz opcje plików i jest: pisze: rozszerzenia EXE typy plików plik EXE. . sprawdziłam i pisze (nie mogę zrobić zrzutu): system Windows nie może otworzyć tego pliku-plik EXE,system Windows musi wiedzieć w jakim programie został utworzony---- wybierz program z listy lub z sieci. Niestety, ja nie wiem co dalej i jaki program===ja jestem laik w tych sprawach, dlatego proszę o pomoc mądrzejszych odemnie…

A spróbuj wejść do trybu awaryjnego (F8 przed rozruchem) i sprawdzić, jak tam sytuacja się przedstawia.

a więc tak:

start -> uruchom wpisujesz regedit, znajdź ten klucz HKEY_CLASSES_ROOT.exe , po prawo zmień wartość klucza default na exefile. Teraz idź do HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command , po prawo zmień wartość klucza default na “%1” %*\

zrestartuj kompa

nawet ta opcja uruchom nie działa…po wpisaniu :regedit >>> OK >>> jest podgląd niedostępny. nie mogę nic zrobić, płytka inst. też nie może się wczytać…

a w trybie awaryjnym regedit działa ?

poszłam do kolegi otworzyłam u niego Przywracanie systemu >>>włściwości. Spisałam dane i u siebie weszłam w Opcje folderów>>> lista plików >>>NOWY>>> EXE i aplikacja>>> otwieranie w Podgląd obrazów i faksów Windows>>>> OK. i cud—ikony powróciły normalne i wszystko działa… zrobiłam zrzut …