RT-AX58U blokowanie portu przez firewall nie działa?

Witam ,
Posiadam router RT-AX58U i również posiadam dysk sieciowy wd my cloud live mam dostęp do tego dysku po przez serwer ftp i teraz chciałbym mieć dostęp do nie go poprzez inny port a nie jak teraz ponieważ działa na domyślnym porcie 21. A więć uruchomiłem faierwall i próbowałem zablokować port 21 ale niestety nie działa to dobrze nie wiem dlaczego o to moje ustawienia .


A chcesz zablokować dostęp od strony WAN, czy z innego komputera w sieci w której znajduje się my cloud.

Chodzi o zablokowanie tak aby żaden pc który jest w sieci lokalnej nie miał dostępu przez ten port .

To raczej potrzebujesz firewalla przed tym WD (ewentualnie na nim, jeżeli ma taką funkcję).

Wątpię aby w tym routerze dało się coś więcej zrobić, prawdopodobnie można filtrować tylko ruch z WAN do LAN i odwrotnie z LAN do WAN.

Panowie, firewal nie działa, ponieważ? Ponieważ firewall działa na warstwie 3, a ruch odbywa się na warstwie 2.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Model_OSI

No tak faktycznie pewnie tak jest niestety nie mogę zmienić tego portu w samym wd my cloud live w sumie nie wiem co zrobić?

Pozostaje Ci wyłączyć dostęp anonimowy i przypisać użytkownika. Z tego co pamiętam, ten dysk niestety nie ma filtrowania MAC czy dostępu na podstawie IP. Z poziomu samego FTP była tylko taka możliwość. Ewentualnie dysk w innej podsieci, jeśli masz taką możliwość.

Ok dzięki za pomoc niestety nie mam możliwości zrobić filtrowania po adresie MAC .