RTV w moim pokoju samo się uruchamia o.O

Witam

Mam dość niecodzienny problem, otóż od jakiegoś czasu(plus minus 8 miesięcy) moje radio żyje własnym życiem (samo zmienia fale radiowe albo kiedy ja kręcę volume ,ono ustawia equalizer). Najgorsze jest to że potrafiło ono włączyć się same w nocy na full głośności (taka dość nieprzyjemna pobudka, uwierzcie mi). Ogólnie odłączyłem je od zasilania i tyle, ale przedwczoraj to samo zaczęło dziać się z TV tzn. sam włącza się w nocy. Ogólnie wpadłem na pomysł że to coś związane z podczerwienią bo i TV i radio są skierowane na mniej więcej tą samą stronę, jednak w pokoju nie ma totalnie nic oprócz pilotów (w radiowym nie ma baterii bo myślałem ze on nawalił, a od TV jest raczej dobry na podobnym telewizorze w innym pokoju działa idealnie ), telefonu z irdą też nikt już nie ma, jedynie co działa w pokoju to mobilny router wi-fi, ale raczej to nie jego zakres działania. Ogólnie to nie wiem, co robić. W sumie chce mi się trochę z tego śmiać, no ale muszę to jakoś rozwiązać bo nie będę przez jakieś Paranormal Activity  sprzętów odłączał. 

MrGalek

Albo ktoś ci robi kawał albo jakieś spięcie na drutach, który odpala sprzęty. U mojej ciotki włączał się telewizor, o, i też radio(takie stare pudło), okazało się, że szczur przegryzł kabel.

Kawał to raczej nie bo to tak z pół roku trwa…a da się jakoś sprawdzić czy jest spięcie (dodam jeszcze ze mieszkam w bloku, a inne pokoje są “normalne”) 

Jeśli dotyczy to kilku urządzeń to przyczyny mogą być dwie . Po pierwsze zasłoń okno bo ktoś naprzeciwko może się bawić laserem a kody uruchamiające są bardzo proste. Po drugie jeśli instalacja elektryczna jest wykonana w alu to często wystarczy użycie WD do gniazdek w danym pomieszczeniu oraz pomieszczeniu sąsiadującym.

Przeciągnij przedłużacz z pokoju do pokoju, podepnij tv i potestuj przez kilka dni.

A może Kaszpirowski pomoże ? :wink:

Zasłoń diody i sprawdź czy problem występuje.

Jeżeli ta sprawa nie jest natury duchowej (kasowanie postów pisanych zapewne w “dobrej wierze”) to w takim razie zostają tylko … Tworki . Takich spraw nie da się wytłumaczyć na gruncie obecnie obowiązujących praw fizyki . Ja mam na przykład nieodparte wrażenie graniczące z pewnością , że jestem śledzony przez albański wywiad .

Diody pozasłaniane i nadal to samo, ogólnie pod jednym gniazdkiem mam listwę i w niej jeszcze jedną listwę, myślałem że to od tego, ale jak podłączyłem radio do tego gniazdka bezpośrednio to nadal to samo ;/… Jeszcze sprawdzę w innym gniazdku no ale to chyba nie nic do rzeczy :( 

Może one same się włączają po podłączeniu do zasilania, a wariuje ci napięcie w sieci, urządzenia na chwilę tracą zasilanie, i gdy ono wraca, włączają się?