RTV w moim pokoju samo się uruchamia o.O


(MrGalek) #1

Witam

Mam dość niecodzienny problem, otóż od jakiegoś czasu(plus minus 8 miesięcy) moje radio żyje własnym życiem (samo zmienia fale radiowe albo kiedy ja kręcę volume ,ono ustawia equalizer). Najgorsze jest to że potrafiło ono włączyć się same w nocy na full głośności (taka dość nieprzyjemna pobudka, uwierzcie mi). Ogólnie odłączyłem je od zasilania i tyle, ale przedwczoraj to samo zaczęło dziać się z TV tzn. sam włącza się w nocy. Ogólnie wpadłem na pomysł że to coś związane z podczerwienią bo i TV i radio są skierowane na mniej więcej tą samą stronę, jednak w pokoju nie ma totalnie nic oprócz pilotów (w radiowym nie ma baterii bo myślałem ze on nawalił, a od TV jest raczej dobry na podobnym telewizorze w innym pokoju działa idealnie ), telefonu z irdą też nikt już nie ma, jedynie co działa w pokoju to mobilny router wi-fi, ale raczej to nie jego zakres działania. Ogólnie to nie wiem, co robić. W sumie chce mi się trochę z tego śmiać, no ale muszę to jakoś rozwiązać bo nie będę przez jakieś Paranormal Activity  sprzętów odłączał. 

MrGalek


(Piotrek2255) #2

Albo ktoś ci robi kawał albo jakieś spięcie na drutach, który odpala sprzęty. U mojej ciotki włączał się telewizor, o, i też radio(takie stare pudło), okazało się, że szczur przegryzł kabel.


(MrGalek) #3

Kawał to raczej nie bo to tak z pół roku trwa…a da się jakoś sprawdzić czy jest spięcie (dodam jeszcze ze mieszkam w bloku, a inne pokoje są “normalne”) 


(Bowjan) #4

Jeśli dotyczy to kilku urządzeń to przyczyny mogą być dwie . Po pierwsze zasłoń okno bo ktoś naprzeciwko może się bawić laserem a kody uruchamiające są bardzo proste. Po drugie jeśli instalacja elektryczna jest wykonana w alu to często wystarczy użycie WD do gniazdek w danym pomieszczeniu oraz pomieszczeniu sąsiadującym.


(Azi) #5

Przeciągnij przedłużacz z pokoju do pokoju, podepnij tv i potestuj przez kilka dni.

A może Kaszpirowski pomoże ? :wink:


(Drobok) #6

Zasłoń diody i sprawdź czy problem występuje.


(KAZDAN63) #7

Jeżeli ta sprawa nie jest natury duchowej (kasowanie postów pisanych zapewne w “dobrej wierze”) to w takim razie zostają tylko … Tworki . Takich spraw nie da się wytłumaczyć na gruncie obecnie obowiązujących praw fizyki . Ja mam na przykład nieodparte wrażenie graniczące z pewnością , że jestem śledzony przez albański wywiad .


(MrGalek) #8

Diody pozasłaniane i nadal to samo, ogólnie pod jednym gniazdkiem mam listwę i w niej jeszcze jedną listwę, myślałem że to od tego, ale jak podłączyłem radio do tego gniazdka bezpośrednio to nadal to samo ;/… Jeszcze sprawdzę w innym gniazdku no ale to chyba nie nic do rzeczy :( 


(Kpc21) #9

Może one same się włączają po podłączeniu do zasilania, a wariuje ci napięcie w sieci, urządzenia na chwilę tracą zasilanie, i gdy ono wraca, włączają się?