RTX 2060 czy GTX 1660 SUPER

Cześć!
Mam dylemat, mam zamiar zmienić kartę graficzną i zastanawiam się nad RTX 2060 lub GTX 1660 SUPER. Która według was jest lepsza?

1lajk

Trochę inna półka cenowa.

takie statyczne parametry to możesz sobie wsadzić jest youtube wpisujesz nazwy grafik i gre która cie interesuje i w momencie znajdziesz porównawcze testy w PRAKTYCE

Brał bym 2060 bo w cześć gier nie zapniesz gry do 60FPS na grafice 1660 super

Tu nie chodzi o precyzyjne porównanie. Pytanie jest źle zadane. Wszystko zależy od budżetu. Jeśli jest skromny, to nie ma sensu dopłacać do 2060, bo na RT i tak za bardzo nie pogra, a 4 stówki może dołożyć do innych podzespołów.
Ja bym przynajmniej nie dopłacił 30% wartości dla kilku klatek więcej.

RayTracing ssie nawet na 2060 SUPER nie wiem czemu do tej grafiki dawali tą technologie,
wiesz jaką moc zużywa raytracing.

Sporo gier z ray tracing będzie mieć w okolicach 60fps z częstymi dropami do 48 fps na 1080p a jak będzie chciał grać na 2560x1440 no to tym bardziej będzie musiał wybrać grać z ray tracing na niskich detalach albo grać na średnio - wysokich bez ray tracing.

Jak ktoś chce gonie pograć z RayTracing to poniżej 2070 Super bym nie schodził.

Ja bym brał GTX 1660S bo wydajnościowo niewiele odstaje od RTX 2060 na którym śledzenie promieni i te inne bajery to raczej marketingowa ściema - ta karta jest za słaba do RT. W kieszeni zostanie ci jednak parę stówek.

A ja odwrotnie. Dla mnie aktualnie cenowo różnica między tymi dwoma kartami jest tak niewielka że stojąc przed takim wyborem nawet nie spojrzałbym w stronę 1660.

Najtańsza 1660S to cena 996 zł, najtańsza 2060 to 1420 zł. Różnica w cenie to 30%, a przyrost wydajności 10%.

A to może gdzieś na promocji widziałem 2060 i mi coś się pomyliło. Bo szykuje się do składania desktopa i przeglądałem karty graficzne i różnica była na poziomie 300 zł. Jednak być może akurat była to jakaś promocja.

Może patrzyłeś po używkach na gwarancji jeszcze, a nie nowych.
Ja bym wolał zabrać 2060 to nie chodzi tylko o to że cenowo jest droższe po prostu zakup takiej grafiki to minimalny próg jak chcesz pograć na 60FPS+ bardziej stabilnych, a nie częstych dropach do 45fps…

Sama prawda.
Dodam że różnica w cenie nie jest warta tej różnicy wydajności.

Wydajniejszy jest RTX2060, lecz też droższy. Pomiędzy jest jeszcze
PowerColor Radeon RX 5600XT 6GB GDDR6