RTX 2060 czy GTX 1660 SUPER

Cześć!
Mam dylemat, mam zamiar zmienić kartę graficzną i zastanawiam się nad RTX 2060 lub GTX 1660 SUPER. Która według was jest lepsza?

1 polubienie

Trochę inna półka cenowa.


takie statyczne parametry to możesz sobie wsadzić jest youtube wpisujesz nazwy grafik i gre która cie interesuje i w momencie znajdziesz porównawcze testy w PRAKTYCE

Brał bym 2060 bo w cześć gier nie zapniesz gry do 60FPS na grafice 1660 super

Tu nie chodzi o precyzyjne porównanie. Pytanie jest źle zadane. Wszystko zależy od budżetu. Jeśli jest skromny, to nie ma sensu dopłacać do 2060, bo na RT i tak za bardzo nie pogra, a 4 stówki może dołożyć do innych podzespołów.
Ja bym przynajmniej nie dopłacił 30% wartości dla kilku klatek więcej.

RayTracing ssie nawet na 2060 SUPER nie wiem czemu do tej grafiki dawali tą technologie,
wiesz jaką moc zużywa raytracing.

Sporo gier z ray tracing będzie mieć w okolicach 60fps z częstymi dropami do 48 fps na 1080p a jak będzie chciał grać na 2560x1440 no to tym bardziej będzie musiał wybrać grać z ray tracing na niskich detalach albo grać na średnio - wysokich bez ray tracing.

Jak ktoś chce gonie pograć z RayTracing to poniżej 2070 Super bym nie schodził.

Ja bym brał GTX 1660S bo wydajnościowo niewiele odstaje od RTX 2060 na którym śledzenie promieni i te inne bajery to raczej marketingowa ściema - ta karta jest za słaba do RT. W kieszeni zostanie ci jednak parę stówek.

A ja odwrotnie. Dla mnie aktualnie cenowo różnica między tymi dwoma kartami jest tak niewielka że stojąc przed takim wyborem nawet nie spojrzałbym w stronę 1660.

Najtańsza 1660S to cena 996 zł, najtańsza 2060 to 1420 zł. Różnica w cenie to 30%, a przyrost wydajności 10%.

A to może gdzieś na promocji widziałem 2060 i mi coś się pomyliło. Bo szykuje się do składania desktopa i przeglądałem karty graficzne i różnica była na poziomie 300 zł. Jednak być może akurat była to jakaś promocja.

Może patrzyłeś po używkach na gwarancji jeszcze, a nie nowych.
Ja bym wolał zabrać 2060 to nie chodzi tylko o to że cenowo jest droższe po prostu zakup takiej grafiki to minimalny próg jak chcesz pograć na 60FPS+ bardziej stabilnych, a nie częstych dropach do 45fps…

Sama prawda.
Dodam że różnica w cenie nie jest warta tej różnicy wydajności.

Wydajniejszy jest RTX2060, lecz też droższy. Pomiędzy jest jeszcze
PowerColor Radeon RX 5600XT 6GB GDDR6